Přídavek GogglePal udělá chytrými kterékoliv lyžařské brýle

Přídavek GogglePal udělá chytrými kterékoliv lyžařské brýle

13. 5. 2015

Google Glass to pomalu zabalily a v původní podobě se jich asi nikdy nedočkáme. Nicméně, existuje segment chytrých brýlí, kde se této technologii daří. Ano, mluvíme o zimních sportech. Jen si vzpomeňte na brýle Oakley Airwave, které jsme ukazovali v 21. Applikacích II.

A tyto brýle nejsou jediné. Ostatně, na crowdfundingovém serveru IndieGoGo uspěly brýle RideOn, které chtějí na sjezdovku přitáhnout rozšířenou realitu. Autoři projektu požadovali 75 tisíc dolarů, přičemž nakonec vybrali dvojnásobek, aby mohli začít svoje brýle vyrábět.

Nicméně, chytré lyžařské brýle, to není levná záležitost. Brýle Oakley vyjdou na nějakých 16 tisíc a RideOn byly v předprodeji za 499 dolarů, přičemž maloobchodní cena má být 899 dolarů, tedy přes dvacet tisíc korun. Koupíte si nový špičkový mobil nebo lyžařské brýle?


Nicméně, stále je tady naděje. Existuje řešení jménem GogglePal, které udělá chytré brýle i z těch nejobyčejnějších lyžařských brýlí, co máte doma. Nejlevnější verze GogglePal se přitom dá získat za 99 dolarů a to pokud projekt podpoříte na serveru Kickstarter.com.

GogglePal se skládá ze dvou částí. První je minidisplej, který si díky magnetu jednoduše připnete na sklíčko. Druhá část je ovládací panel, který si naopak připnete na gumu. Brýle vám na displeji poskytnou všechny informace o jízdě a nechybí ani mobilní aplikace s podrobnějšími statistikami.

Pokud vás projekt GogglePal zaujal, můžete jej podpořit zde!

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail