Mini Cooper chystá chytré brýle, které by jednou mohly nahradit budíky

Mini Cooper chystá chytré brýle, které by jednou mohly nahradit budíky

22. 4. 2015

Velkým trendem automobilismu jsou chytrá auta. Každá automobilka řeší, jak spojit váš vůz s vaším mobilem. A automobilka Mini to chce posunout ještě dál – přemýšlí nad tím, jak vám mohou chytré brýle pomoci při řízení. Představte si tak situaci, kdy nemusíte uhýbat pohledem ze silnice a všechny důležité informace máte přímo před očima. Díky speciálním brýlím, které fungují podobně jako třeba Google Glass.

 

Chytré brýle, co budou ladit k vašemu Mini Cooperu.

Před očima uvidíte stav tachometru i šipky pro odbočování, které v hráčích mohou evokovat vymezení trati v počítačových hrách. Tím to ale nekončí, na displeji uvidíte i příchozí hovory či zprávy, na které budete moci jednoduše reagovat. Brýle si také zapamatují místo, kde jste zaparkovali a pak vás vizuálně odnavigují zpátky. A dokonce mají rozpoznat i texty. To když se podíváte na leták s koncertem a brýle samy pochopí, kde se akce koná.

Pohled s brýlemi vám přímo před oči poskládá všechny potřebné informace.


Samozřejmě, chytré brýle by byly úplně blbé, kdyby nebylo mobilu ve vaší kapse. Ten se s brýlemi spojí a dodá jim všechny potřebné informace. V telefonu tak budete muset mít nainstalovanou i speciální aplikaci. To ale není nic, s čím bychom nepočítali. Samotné brýle od Mini jsou zatím ve fázi prototypu, jenž si mohli vyzkoušet zahraniční novináři na 15 minut. Podle názoru redaktora Mashable jsou brýle poměrně pohodlné, ale některé funkce působí rušivě.26. díl Applikací nejen o navigacích, kde si ukážeme i apku Hudway, která dokáže promítat cestu na přední sklo vašeho vozu.


Ostatně, brýle dokáží zobrazit i záběry s kamer, jimiž máte svého Mini Coopera vybaveného. Díky nim tak můžete vidět na místa, kam byste ze sedadla řidiče nedohlédli. Právě kombinování různých záběrů ale působí rušivě. Kdy se tohle řešení od Mini dostane do prodeje, to zatím nevíme. Pokud ale chcete ochutnat budoucnost, můžete si stáhnout do mobilu navigační aplikace, jež vám promítnou podstatné informace o cestě přímo na přední sklo.

Zdroj: Mashable, vlastní

Čtěte také

Hra Puzzle Fighter končí. Jen pár měsíců po vydání

Hra Puzzle Fighter končí. Jen pár měsíců po vydání

Hra Právě teď

Konkurence na poli mobilních her je neúprosná. Ani zástupci známých sérií nemají úspěch jistý. Příklad může být osud mobilní hry...

Češi vytvořili skvělou sportovní apku… pro psy

Češi vytvořili skvělou sportovní apku… pro psy

Aplikace Před hodinou

Pokud jde o sportovní trackery, jak na App Store, tak i na Google Play je rozhodně z čeho vybírat. Hořovičtí TappyTaps přesto dokázali...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail