Huawei představil nové telefony P8 a P8 Max. Byli jsme u toho!

Huawei představil nové telefony P8 a P8 Max. Byli jsme u toho!

16. 4. 2015

Včera odpoledne v Londýně představil Huawei svoje nové mobilní telefony  - Huawei P8 a Huawei P8 Max. Mikoláš dění sledoval přímo na místě a nové telefony si hned po prezentaci osahal a vyzkoušel. Čínský výrobce tak pokračuje v trendu, který nastolil již s telefony P7 a Mate 7. Na první pohled i novinka P8 působí náramně a na světle se leskne kovové tělo, které vypadá, že prošlo drobným pískováním. Na omak je tak telefon hebký, při pohledu na jeho zadní část je ovšem patrná jistá textura. Podobně třeba jako u telefonů HTC One. Předek pak z velké části zabírá displej, který se opět chlubí vysokým poměrem „displey to body ratio“  - u Max verze displej zakrývá 94 procent plochy!

Telefony disponují osmijádrovým procesorem Kirin s 2 GHz. Displej má fullHD rozlišení a nabízí úhlopříčku 5,2 palce, potažmo 6,8 palce u Max verze. To nejzajímavější se ale skrývá jinde. Nové modely se točí hlavně kolem fotoaparátu a nových možností focení či natáčení videa. P8 má údajně první RGBW čip na světě, díky kterému slibuje mnohem lepší fotky za horších světelných podmínek. Tomu také pomáhá optická stabilizace obrazu až 1,2°. Nové možnosti 13MP fotoaparátu pak využívají i nové aplikace. Ty nabízejí celou řadu režimu a to i včetně možnosti práce s nastavením závěrky. Majitelé telefonu tak budou moci dělat jednoduché umění se světlem v noci, kdy se přejezd auta v záběru změní v barevné pruhy brzdových světel.


Telefony bude disponovat poslední verzí Androidu doplněnou o vlastní nástavbu EMUI. V rámci té pak najdete několik dalších zajímavých zlepšováků. Jedním z nich je služba na kontrolování spotřeby aplikací, která by měla přísně vypínat aplikace, které nepoužíváte, a tím šetřit baterku. Další zajímavou novinkou je možnost ovládat telefon poklepáním kloubem prstu. Na displej telefonu zaklepete a můžete udělat snímek obrazovky, případně pouhý výřez, který okamžitě někomu pošlete. Velmi zajímavé jsou i dostupné periferie jako je třeba kryt s e-ink displejem. Pokud si pořídíte ten, stane se z telefonu povedená čtečka knížek. Huawei tak podle nás problém se spotřebou baterky při čtení vyřešil mnohem elegantněji než třeba ruský YotaPhone, jenž e-ink displej umístil na zadní část telefonu.

A to se dostáváme k tomu hlavnímu. Základní verze telefonu Huawei P8 bude k dostání za 12990 Kč a to již koncem května. Pokud vám to přijde za vlajkovou loď mobilního výrobce málo, budete si moci připlatit za prémiovou verzi – ta vyjde na 15990 Kč a měla by se u nás začít prodávat v polovině roku. Telefon P8 Max bude mít jednotlivé verze ještě o něco dražší.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail