Nejdražší aplikace? Za 25 tisíc vám zobrazí modely nebo pomohou naladit piáno

Nejdražší aplikace? Za 25 tisíc vám zobrazí modely nebo pomohou naladit piáno

24. 3. 2015

Business Insider vypustil žebříček nejdražších mobilních aplikací v App Store. O první místo se dělí hned několik aplikací, u kterých je cenovka 999,99 dolarů, tedy nějakých 25 tisíc korun. Ano, za jednu mobilní aplikaci. Co tedy za svoje peníze dostanete? Ostatně Apple je známý tím, že obsah v App Store pečlivě hlídá. Schvalování aplikací trvá i více jak týden a není neobvyklé, že se vývojářům aplikací jejich výtvor několikrát vrátí, jelikož nesplňuje jednu z řady podmínek.

V případě aplikace VueCAD Pro jde o profesionální nástroj pro návrháře v programech AutoCAD. Ty se používají při kreslení jednotlivých součástek, zařízení, staveb nebo vozidel. Aplikace VueCAD dokáže se soubory z AutoCADu pracovat a zobrazit je na displeji mobilního zařízení. Podobně na tom je i aplikace Cyber Tuner, kdy jde o profesionální nástroj na ladění klavírů. Podivně působí ale aplikace AppCash, která supluje kasu v prodejně (existují lepší a levnější řešení). Co ale přesně aplikace dělá, to z pochopitelných důvodů ví jenom pár vyvolených.


20 nejdražších aplikací v App Store.

Podle Business Insideru najdete v App Store celkem 8 aplikací, jejichž cena byla stanovena na nejvyšší možnou částku – téměř tisíc dolarů. Kompletní žebříček dvaceti nejdražších aplikací v App Store najdete výše. Pokud jde o konkureční platformy, stejná maximální hodnota byla stanovena i pro Windows Phone Store. Oproti tomu, v Google Play můžete za jednu apku utratit maximálně 200 dolarů, na druhou stranu je tam hromada hloupostí. Například si můžete na plochu umístit virtuální drahokamy – za 200 dolarů každý (6 kusů za 1200 dolarů celkem).

Vysoká částka za aplikaci ale ještě nic neznamená, v tomhle ohledu mohou být mikrotransakce mnohem nebezpečnější. Za dolar si koupíte novou postavičku, za další nějaké bonusy, dalších pár necháte za to, abyste při hraní nemuseli čekat nebo jste získali další životy. Není tak problem utratit za svojí oblíbenou hru stovky dolarů nebo Euro. Ostatně, rapper Marpo se nám svěřil, že ve hře The Simpsons: Tapped Out nechal už nějakých 1500 Euro (celý rozhovor najdete níže) a Johnny Rotten ze Sex Pistols za aplikace utratil dokonce 350 tisíc korun.


Zdroj: Business Insider, Gizmodo, vlastní

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Před 15 hodinami

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Před 15 hodinami

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail