Angry Birds ve Finsku dobyli i dětská hřiště

Angry Birds ve Finsku dobyli i dětská hřiště

22. 3. 2015

Minulý týden si část redakce Applikací zaletěla do Finska, přesněji do malého městečka Rovaniemi kousek před polárním kruhem. Samotné město nenabízí příliš zajímavého a v okolí najdete několik turistických pastí jako je třeba Santova vesnička nebo Santův zábavní park. Hlavním důvodem, proč do Rovaniemi letět, je typická finská příroda. Stačí jet třicet minut autem a jste úplně mimo civilizaci i výrazné světelné znečištění – je to ideální místo na sledování a fotografování oblohy.

V Rovaniemi jako takovém jsme ale přeci jenom narazili na jednu zvláštnost a to dětské hřiště ve stylu Angry Birds. Společnost Rovio, která za Angry Birds stojí, tam nechala postavit tématicky laděné dětské hřiště a prolézačky. Součástí parku je samozřejmě i obří prak, nicméně nefunkční. K dispozici jsou ale houpačky, klouzačky nebo menší fotbalové hřiště, to všechno oblepené sochami naštvaných ptáků a zelených prasat. Ostatně, podívejte se na fotky dole v galerii.


14. díl Applikací, kde se věnujeme i historii Angry Birds.

A pokud jde o Angry Birds, těm jsme se hodně věnovali v pátém čísle našeho magazínu, potažmo 14 díle televizního pořadu Applikace aktuální série – můžete se na něj podívat výše. Pokud si stáhnete po naší aplikaci, dočtete se tam zajímavosti v podstatě o všech titulech, které pod touto známou značkou vyšly.

Elektronickou verzi magazínu Applikace stahujte zdarma zde!

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail