Úspěch hry Crossy Road aneb jak za 90 dní vydělat 250 milionů

Úspěch hry Crossy Road aneb jak za 90 dní vydělat 250 milionů

15. 3. 2015

Mobilní hru Crossy Road jste už asi viděli v našem pořadu (a pokud ne, můžete to dohnat ve videu níže), každopádně se jedná o jednoduchou hopsačku, ve které musíte se svým svěřencem doskákat co možná nejdál. Samozřejmě, není to jen tak, jelikož vám cestu kříží silnice, dálnice, koleje, řeky… A jako by to nebylo málo, ještě byste měli sbírat mince rozházené po krajině. Ťukáním na displej skáčete dopředu, tahy do stran uskakujete doleva či doprava. Je to prosté a strašně návykové. Crossy Road tak podlehli miliony hráčů a tím tak autorům pomohli vydělat 10 milionů dolarů, tedy nějakých 250 milionů korun. A to za pouhé tři měsíce!


Rezence Crossy Road začíná ve 22. minutě.

Přitom dva roky zpátky se ještě se zakladatelem studia Hipster Whale nechtěj na herních výstavách bavit a on sám propadal depresi. Teď na ně jezdí jako host a vypráví tam svůj příběh. A jak je vlastně možné, že je Crossy Road tak úspěšná? Za její popularitu může jednoduchý concept a špičkové provedení. Úrovně vypadají náramně a postavičky stejně tak. Kostičková stylizace působí originálně i v době, kdy každá druhá hra jede na vlně pixelartu a vypadá jako 20 let stará hra z automatu. Autoři navíc do Crossy Road promítli svůj smysl pro humor, takže postaviček máte přes sedmdesát a některé se chovají trochu jinak. Ať již jde o pohyby, zvuky nebo i speciální schopnosti.


Za úspěchem hry stojí i špičková grafika.

Tohle ale samo o sobě žádné peníze nevydělá. Hra je ostatně na Android i iOS zcela zdarma. V Crossy Road tak najdete reklamy i mikrotransakce. Důležitý je ale fakt, že to s tím v Hipster Whale nijak zvlášť nepřehnali. Abyste získali další postavičky, musíte sbírat mince, které pak uplatníte v loterii. Pokud ale chcete nějakou specifickou postavičku, můžete si jí za dvacku koupit. Do mailu Hipster Whale prý neustále padají naídky s vylepšením jejich obchodního modelu, ale oni to prostě nechtějí. Nemají zájem hru „ničit“ možností dokoupit si další život nebo časovým omezením, kdy je prostě nemožné Crossy Road hrát, ledaže byste zaplatili (jako třeba u chystaných Need for Speed).


Přehlídka postaviček ze hry.

Jednotlivé body vedoucí k úspěchu jsou u Crossy Road jasné – musíte udělat vizuálně atraktivní hru s chytlavou hratelností, neházet lidem klacky pod nohy a netahat z nich peníze na každém kroku a hlavně musíte neustále tvořit další obsah. Do hry neustále přibývají nové postavičky I nové úrovně, které se snaží reflektovat zájem v dané zemi. Autoři se v rozhovoru pro magazín Polygon svěřili, že jenom nová aktualizace pro Austrálii jim přinesla 200 tisíc dolarů za den.

Zdroj: Polygon

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 7 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 7 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail