Živě z Barcelony: Samsung nabízí maximální výkon, rychlý foťák a zahnuté rohy

Živě z Barcelony: Samsung nabízí maximální výkon, rychlý foťák a zahnuté rohy

2. 3. 2015

„Z Barcelony, zvláštní zpravodaj Applikací, Mikoláš Tuček,“ ohlásil bych se do TV zpráv, ale ty neděláme. Máme za sebou první den výstavy MWC, respektive den nultý. Včera jsme zažili Samsung Unpacked 2015, velkolepou akci, která letos předskakovala celé výstavě.

Samsung tentokrát ignoroval chytré náramky, chytré hodinky, levnější modely a soustředil se na prezentaci nové vlajkové lodi Samsung Galaxy S6 a její ohnutější verze Samsung Galaxy S6 Edge. Zatímco trojka a čtyřka působily na elitní třídu poněkud plastovějším a tedy levnějším dojmem, Samsung přešel ke kvalitnímu kovu v kombinaci s poslední verzí tvrzeného Gorilla Glass.

Telefon prošel rapidní změnou nejen zvenčí, ale i zevnitř. Nejnovější procesory vlastní výroby nemají konkurenci a my se tak můžeme těšit na ještě lepší výkon. Přitom baterka zvládne oproti předchůdci fungovat mnohem déle. Quad HD Super Amoled displej (jak se bude jmenovat další verze – Mega Quad HD Super Amoled?:) vypadá fantasticky a určitě bychom se chtěli zastavit u foťáku.

 

 

Samsung Galaxy S6 v barvách Blue Topaz a Gold Platinum.

Samsung poslouchá své zákazníky v tom, co chtějí a co používají, a proto bude foťák neustále ve standby módu. Co to znamená? Že dvojklikem na home tlačítko jej aktivujete a dalším zmáčknutím okamžitě fotíte. Zkoušeli jsme to několikrát a skutečně jsme dělali fotky pod 1 vteřinu, což je úžasné. Protože jak zaznělo z pódia: Většinou chcete fotit právě TEĎ a ne až za dvě vteřiny. To podepíše každý, kdo fotí děti nebo domácí zvířata, tak dvakrát. K tomu si přidejte výrazně vylepšené fotky při snížené viditelnosti, což přiznejme si, bývá u mobilních foťáků největší problém.

Loni pro nás bylo největším překvapením Samsung Galaxy Edge a máme radost, že Samsung tuto cestu neopustil. Zahnutí jedné strany nestačilo, tentokrát budou zahnuté obě. Na obou pak můžete mít speciální lištu, s rychlými odkazy. Anebo tam můžou běžet fotbalové výsledky, abyste měli přehled i uprostřed jednání. Působivou perličkou pak bylo, že můžete svým pěti kontaktům přiřadit barvu a podle svícení pak poznáte, kdo vám volá, i když máte telefon položený displejem na stole.

Celkově to vypadá, že se Samsung soustředil na svou elitní třídu a co jsme zatím viděli, jeho poslední Galaxy S generace bude už za pár měsíců naprostá technologická špička (ve vybraných zemích se bude prodávat již v dubnu).

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra 23. 4. 2018

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace 23. 4. 2018

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail