Nejbohatší kočka na světě vydělala 100 milionů dolarů a pořád se jí to nelíbí

Nejbohatší kočka na světě vydělala 100 milionů dolarů a pořád se jí to nelíbí

1. 3. 2015

Určitě jste jí viděli. Její zamračený obličej doplněný nějakou negativní hláškou zdobí Facebook i webové stránky už několik let. Zamračená kočka, kterou svět internetu zná pod jménem Grumpy Cat, to nakonec dotáhla tak daleko, že má vlastní televizní reklamy a chystá se podle ní film. I Garfield by se z jejího úspěchu začal ve stresu přejídat. Nebo by možná naopak přestal jíst úplně…

Podle posledních informací Grumpy Cat vydělala svým majitelům 100 milionů dolarů a to jenom za poslední dva roky. Tabathě Burdesen z malého města v Arizoně tak pořízení domácího mazlíčka změnilo život. Grumpy Cat, jejíž skutečné jméno je Tardar Sauce, totiž trpí dwarfismem a právě díky tomu se neustále dívá nakabuněně, jakoby chtěla zničit svět, což ostatně cituje i internetový humor.


Sobotní Applikace jsme věnovali celé rodině včetně mazlíčků. Podívejte!

Internet za to může

Když se fotka kočky začala šířit internetem, vzal si Tardar Sauce pod svá křídla Ben Lashes, agent specializující se na zvířata. Díky tomu mohla Tabatha seknout s prací servírky a věnovat svému mazlíčkovi veškerý svůj čas i lásku. Odměnou jí budiž, že jí Grumpy Cat přinesla za poslední dva roky nějakých 95 milionů dolarů, tedy víc, než si vydělala herečka Gwyneth Paltrow nebo fotbalista Christiano Ronaldo.

Byl to právě internet, kdo Grumpy Cat přivedl ke slávě, takže je velmi aktivní na sociálních sítích. Můžete jí sledovat například na Youtube, Twitteru nebo Instagramu (aplikace stahujte tady, tady a tady). V Google Play pak najdete desítky aplikací, které se na úspěchu Grumpy Cat chtějí přiživit. Ať již jenom názvem nebo nelegálním používáním její podobizny.


Ani taková pěkná šálka se jí nelíbí...

Je Grumpy Cat doopravdy nejbohatší?

V řadě žebříčků figuruje mezi nejbohatšími zvířaty černý kocour Blackie, jehož majetek se odhaduje na 25 milionů dolarů. To ostatně potvrzuje i Guinnessova kniha rekordů, která mu titul nejbohatší kočka na světě v minulosti udělila. Grumpy Cat však Blackie překonává nejen svým příjmem, ale i faktem, že si peníze doopravdy vydělala. Blackie totiž ke svému jmění přišla skrze dědické řízení svého mrtvého majitele – ten jí odkázal všechno.

Sama majitelka Grumpy Cat však takovou čásku odmítá. Zároveň ale nechce sdělit, kolik peněz její kočka doopravdy získala. I kdyby to nebylo zmiňovaných 100 milionů, nebude to málo. Grumpy Cat má Youtube kanál s 200 tisíci odběrateli a hromadou videí, z nichž to nejúspěšnější má přes 17 milionů přehrání. Kromě toho hraje v reklamách společnosti Friskies, "vydala" dvě knihy a na Vánoce přijde do kin její celovečerní film Grumpy Cat's Worst Christmas Ever.

Vážení, má tohle vaše kočka?

Zdroj: Business Insider, Huffington Post

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Před 20 hodinami

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail