Chytré kabely: utahováním uzlu je možné ovládat přehrávač v mobilu

Chytré kabely: utahováním uzlu je možné ovládat přehrávač v mobilu

24. 2. 2015

Ty kabely každého jenom otravují! Ačkoliv to vypadá, že všechno směřuje k tomu, aby svět fungoval wireless, tedy zcela bez kabelů, vědci uvažují i o cestách, které vedou zcela opačným směrem. A to ke kabelům, které jsou několikanásobně tlustší než třeba ten, co vede do vašich sluchátek.

Má to ale svůj důvod. Kabel jako takový by totiž mohl být zajímavým ovladačem. Jen si vzpomeňte, co s kabelem děláte, když se nudíte. Běžně jej kroutíte, mačkáte, motáte kolem prstu… Zmiňované věci by mohly fungovat jako gesta, která aktivují nebo zastaví nějakou funkci.


V praxi by to mohlo vypadat tak, že kabel sluchátek zmáčknete a hudba z mobilu se najednou zastaví. A teď si představte, že byste na kablíku měli uzel, který byste mohli roztahovat nebo utahovat. Možností je celá řada a netýkají se jen mobilních telefonů a sluchátek. Využít jej můžete u většiny věcí, ke kterým vede nějaký... ano, kabel.

Celou dobu jsme se snažili kabelů zbavit a teď je v nich možná budoucnost. Jestli je to pravda, to ukáže čas. Nebo první vědec, který o testovací kabel zakopne a rozbije si nos. To by mohlo kabelům zatnout tipec jednou provždy.

Čtěte také

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Fitbit Ace je chytrý náramek, který motivuje děti k pohybu

Vychytávka 14. 3. 2018

Kromě hodinek Versa představil Fitbit také nový chytrý náramek s názvem Ace. Vypadá jako Alta, akorát je o něco menší, barevnější...

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

Fitbit Versa jsou stylové chytré hodinky za příznivou cenu

IoT Vychytávka 13. 3. 2018

Konkurence Apple Watch? To by se dalo prohlásit o hodinkách Fitbit Ionic, ale nové Fitbit Versa cílí spíše na méně náročné zákazníky....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail