Trabanti sbírají peníze na další cestu. Za pár hodin vybrali 200 tisíc!

Trabanti sbírají peníze na další cestu. Za pár hodin vybrali 200 tisíc!

9. 2. 2015

V Applikacích pravidelně informujeme o projektech, které vznikly s přispěním veřejnosti. V rámci tzv. crowdfundingu mohou obyčejní lidé podpořit zajímavé projekty svými penězi a pokud se vybere požadovaná částka, projekt se stane skutečností. A pokud ne, peníze se vrátí zpět původním majitelům. Díky serverům jako Kickstarter či IndieGoGo vznikla řada zajímavých věcí – chytrá sluchátka, brýle, vložky do bot, nabíječky… seznam by byl pořádně dlouhý.


23. díl Applikací II, kde jsme si povídali s Danem Přibáněm.

V sobotním díle Applikací jsme pak na rozhovor měli Dana Přibáně. Cestovatel, jenž s karavanou žlutých trabantů (a dalších vozidel) projel různé kouty světa, měl doopravdy co vyprávět. Ostatně celý rozhovor s ním najdete zde. Každopádně, Dan se v pořadu také pochlubil, že i oni chtějí využít služeb crowdfundingu a částečně tak pokrýt náklady na svojí další výpravu. Se svojí žlutou karavanou se tentokrát chystají projet Tichomoří. Z Austrálie do Thajska!Propagační video Transtrabantů k akci na Startovači.

Ačkoliv tahle akce nemá s mobilními aplikacemi přímou spojitost, Danovi fandíme a proto tady upozorňujeme i na tuhle akci. Výběr peněz probíhá na českém crowdfundingovém serveru Startovač.cz a na případné podporovatele čeká řada zajímavých odměn. Cílová částka byla nastavena na 500 tisíc korun, ale již několik hodin od spuštění měli Trabanti v kapce jednu třetinu. Pokud chcete jejich snažení podpořit, klikněte zde.

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Včera

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Včera

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail