Obchod Curioos vám díky aplikaci ukáže, jak by se u vás vyjímal nový obraz

Obchod Curioos vám díky aplikaci ukáže, jak by se u vás vyjímal nový obraz

4. 2. 2015

Internetových obchodů, kde si můžete koupit něco uměleckého do bytu, je poměrně hodně. Jsou to polštáře, povlečení na postel, plakáty, obrazy i záclony do sprchy. Obchod Curioos v tomhle ohledu nenabízí mnoho, zaměřuje se čistě na obrazy. Nicméně se snaží zaujmout trochu jinak – nabízí mobilní aplikaci, která vám vybraný kus umění pověsí přímo na zeď. Tedy ve vylepšené realitě. Samotný postup je ale trochu složitější.

V katalogu na webu si vyberete obraz, který se vám líbí, a kliknete na preview. Tím se vám vygeneruje specíální QR kód a číselný kód. QR kód vytisknete a nalepíte na zeď, kam chcete obraz umístit. Do aplikace pak naťukáte číselný kód, telefon namíříte na zeď a voilà, máte před sebou obraz. Sami si pak můžete definovat velikost i barvu rámu, přičemž virtuální model na to okamžítě zareaguje. Výsledný pohled pak můžete vyfotit a poslat dál. Třeba partnerovi na schválení.

Samotná aplikace je zdarma pro Android a iOS, jednotlivé kusy od neznámých (ale neméně talentovaných) umělců vás pak vyjdou na 25 až 300 dolarů bez poštovného. Záleží na velikosti díla i materiálu, na který je vytištěno.

Aplikaci Curioos stahujte zde!

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail