Internetový robot tvoří digitální umění. Pošlete mu svojí fotku!

Internetový robot tvoří digitální umění. Pošlete mu svojí fotku!

5. 2. 2015

Jak moderní technologie, mobilní aplikace a sociální sítě pronikají víc do našich životů, vyvíjí se i umění, které začíná těchto prvků využívat. Posledním příkladem budiž umělá inteligence Lowpoly Bot na Twitteru, která ze zpráv uživatelů vytváří počítačovou grafiku a umění.

Stačí jenom to, aby uživatelé sociální sítě napsali nějaký tweet, přidali svojí fotku a označili Lowpoly bota a ten vytvoří dílo složené z geometrických obrazců. Výsledkem je originální výtvor, který vznikl čístě díky elektronického mozku. Tedy pokud budeme ignorovat fakt, že „robota“ někdo naprogramoval.

Nemáte dost šíleného umění? Zkuste tohle!


Twitterový účet Lowpoly bot je velmi populární. Za dobu svého fungování obsloužil tisícovky uživatelů. Pokud tedy jeho služeb využijete, musíte počítat s tím, že si chvíli počkáte. S hotovým dílem se vám pak robot sám ozve. Jeho fungování můžete sami drobně upravovat používáním speciálních hashtagů.

Podrobnosti, jak Lowpoly Bota využívat najdete na jeho stránce v rámci blogovací platformy tumblr. Tam také najdete ukázky děl, které vytvořil. Další obrázky pak najdete přímo na jeho Twitteru.

Aplikaci Twitter stáhnete zde!

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail