Skyward je hříčka, která připomíná hit Monument Valley. Možná až moc

Skyward je hříčka, která připomíná hit Monument Valley. Možná až moc

31. 1. 2015

Skyward je nová hra od studia Ketchapp, která se jednoduše hraje, ale abyste se dostali daleko, vyžaduje to čas, tréning a hlavně soustředění. Hra navíc krásně vypadá. A tady je první problém, proč na internetu Skyward slízla kritiku od novinářů – vizuální styl hry totiž velmi silně připomíná velehit Monument Valley (stáhnete zde pro Android a iOS).

Kromě podobné grafiky však obě hry mají jen pramálo společného a herní mechanizmy ze Skyward jsou poměrně originální. Na displeji před sebou vidíte cestu a dvě tečky. Jedna tečka stojí na místě, druhá se kolem ní otáčí. Vaším cílem je ťuknout na displej v okamžiku, kdy rotující tečka bude zrovna nad cestou, díky které se dostanete dál. Pokud ťuknete dříve nebo později, musíte začít znova. Herní mechanizmy tak evokují Flappy Bird, ale jsou využité poměrně originálně, takže nemůžeme tvrdit, že jde o čistou zlodějinu. Skyward vás nijak výrazně neomezuje, jenom na každý krok máte pár vteřin. Aby to byla výzva.

Autoři z Ketchapp nemají přiliš dobrou reputaci. Jejich portfolio zabírají aplikace, které nejsou příliš zajímavé, nebo ty, jejichž nápady jsou převzaté odjinud – jako například velepopulární hříčka 2048. Jistá kritika vůči týmu je tak na místě, ale zrovna Skyward si jí né úplně zaslouží. Herní mechanizmy jsou převzaté, ale pojaté trochu jinak (alespoň pokud víme) a podobnost vizuální stránky se dá překousnout. Autoři nevzali obrázky z Monument Valley, jenom udělali něco, co se jim líbilo a co je v podobném stylu. Jestli to bylo z čistého nadšení či kalkulu, to nevíme. Jasné je ale to, že aplikace je na Android a iOS zcela zdarma, ale s reklamou.

Skyward stahujte zde!

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail