Skutečné lyžování mezi virtuálními brankami? To a mnohem víc nabízí brýle RideOn!

Skutečné lyžování mezi virtuálními brankami? To a mnohem víc nabízí brýle RideOn!

28. 1. 2015

Co to je?! Neuplyne ani týden a už píšeme o dalších chytrých lyžařských brýlích? Někdy se to prostě tak sejde... V sobotních Applikacích jsme vám představili brýle Oakley Airwave 1.5 (další podrobnosti zde), které disponují malým displejem podobně jako Google Glass. Při lyžovaní nebo jízdě lanovkou stačí trochu sklopit zrak a můžete sledovat svoje lyžařské statistiky nebo studovat mapu sjezdovek . Speciální displej od Recon Instruments, který komunikuje přes bluetooth s aplikací ve vašem mobilu, je vyjímatelný a můžete jej umístit i do jiných brýlí. Pokud ale zůstanete u Oakley, zaplatíte za ně nějakých 17,5 tisíce korun. Brzy však mohou Airwave 1.5 získat zajímavou konkurenci…Podívejte se na Applikace, kde testujeme brýle Airwave.

Na serveru IndieGoGo.com právě bojují o přízeň lyžařů chytré brýle RideOn, které jsou technologicky ještě o něco dál – mají vám poskytnout vylepšenou realitu. Pro sledování informací a událostí nebudete muset uhýbat očima, ale uvidíte je přímo před sebou. A k ovládání brýlí nebudete potřebovat speciální náramek s tlačítky, ale brýle dokáží zaznamenat pohyb hlavy. Prostě se jenom zaměříte na grafické prvky, které levitují ve vzduchu před vámi a brýle poznají, co od nich chcete. Můžete tak chatovat, provádět videohovory, natáčet videa, případně se trefovat do virtuálních branek. Aplikace vám řekne dokonce i to, jak dlouho budete čekat ve frontě na lanovku.Ukázka možností brýlí RideOn.

Samozřejmě, i v případě brýlí RideOn stojí za vším mobilní telefon. Ten bude poskytovat všechna důležitá data i mobilní kontakty. Pokud tedy autoři projektu vyberou dostatečné množství peněz, vydají na Android i iOS mobilní aplikaci. A kolik peněz je potřeba, aby se RaidOn staly realitou? Pouhých 75 tisíc dolarů, přičemž vybrané již jsou dvě třetiny. O úspěchu tak není pochyb. Na potenciální zákazníky zřejmě funguje to, že si brýle mohou pořídit již za cenu 550 dolarů, tedy o nějakých 349 dolarů levněji, než je plánovaná maloobchodní cena. Sympatické navíc je, že nejde jenom o bláznivé představy. Mladý startup z Tel Avivu má již k dispozici testovací prototyp.

Ostatně, podívejte se sami. Brýle RideOn můžete podpořit zde! Na webu IndieGoGo.com pak najdete celou řadu ukázkových videí, které vám předvedou, co všechno brýle zvládnou. Jenom musíte počítat s tím, že tuhle sezónu si v nich ještě nezajezdíte – datum dodání je totiž odhadováno až na září.

Zdroj: IndieGoGo


Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Včera

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail