Zaklínač vstoupil do arény mobilních her. Jaký je?

Zaklínač vstoupil do arény mobilních her. Jaký je?

25. 1. 2015

Zaklínač je pro Poláky tím, čím je český křišťál pro Čechy. Je to národní poklad. Ostatně, když byl americký prezident Obama na oficiální návštěvě u našich severních sousedů, jedním z dárků, které dostal od polského premiéra, byla právě videohra Zaklínač 2: Vrahové králů. Její pokračování s názvem Zaklínač 3: Divoký hon pak patří bezesporu k nejočekávanějším hrám roku. Ovšem není to jediná zaklínačská hra, která letos vychází. Před několika dny oslavil premiéru také mobilní Zaklínač – hra The Witcher: Battle Arena. Zájem byl tak velký, že vyřadil z provozu herní servery a většina hráčů tak viděla po prvním zapnutí jen logo hry.

Teď už je situace lepší, Zaklínače si bez problémů zahrajete. Musíte však splňovat minimálně požadavky, které jsou poměrně přísné. Odměnou vám však bude na pohled opravdu krásná hra s ostrými texturami, působivými efekty a detailními modely postav. Bohužel, to je asi tou jediným veskrze pozitivním, co se dá o hře prohlásit. Autoři hry zopakovali chybu mnoha vývojářů před nimi a to, že vytvořili hru, která se na mobil, potažmo na tablet vůbec nehodí. Princip Zaklínače spočívá v souboji týmů v nevelkých arénách, každý přitom ovládá jiného hrdinu ze Zaklínačova univerza a pokud chtějí uspět, musí spolupracovat.


Postava jde tam, kam na obrazovce ťuknete prstem. Zároveň máte možnost používat předměty a speciální útoky, pro které byla vyhrazena místa na kraji displeje. Zejména na mobilu čelíte problému, že si rukou zakrýváte výraznou část displeje a v boji úplně ztrácíte přehled. Navíc tlačítka pro speciální útoky jsou strašně titěrná. Kliknutí na lektvar hra často zaregistruje jako pokyn k přesunu tímto směrem, což může především v boji znamenat ztrátu života. Na prostorném displeji tabletu podobné problémy naštěstí nejsou tak časté. Na všech platformách se však musíte potýkat s neuvěřitelnou těžkopádností hry. Jindy mrštný lovec příšer se po aréně šourá jako topivec na souši.

Sečteno a podtrženo, The Witcher: Battle Arena je hra, která by možná fungovala na PC, ale ne na tabletu nebo nedej bože na titěrném displeji mobilního telefonu. Naštěstí je na Androidu i iOS zdarma, takže nebudete litovat utracených peněz.

Neodradili jsme vás? Tak The Witcher: Battle Arena stáhnete zde!

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 3 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 4 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail