Shadowmatic je logická stínohra, která nadchne nápadem i grafikou

Shadowmatic je logická stínohra, která nadchne nápadem i grafikou

21. 1. 2015

25. díle první sezóny Applikací jsme ukazovali aplikaci Blueprint (Android, iOS). V ní jste měli před sebou výkres a čáry na něm jste museli otáčet tak dlouho, dokud nesložily dohromady náčrt známé stavby nebo nějakého zařízení. Aplikace Shadowmatic tohle všechno posouvá ještě trochu dál. Tahle skládací hra totiž vypadá naprosto famózně, je doprovázena krásným hudebním podkresem a navíc využívá náklonů samotného zařízení. Pojďme si to vysvětlit podrobněji!

V 25. Applikacách ukazujeme tipy od diváků. Podívejte se zde!

V Shadowmatic máte před sebou podivný předmět, který v kuželu světla vrhá stín na stěnu za sebou. Vy pak předmětem musíte otáčet tak dlouho, dokud jeho stín neutvoří obraz nějakého známého objektu, třeba ryby nebo přesýpacích hodin. Samotné otáčení sice probíhá pomocí dotykových gest, ale vy můžete pohnout svým zařízením v prostoru a změnit tak úhel, kterým se na celou věc díváte. To společně s parádní grafikou dělá celý zážitek mnohem uvěřitelnější.


Hra samotná pak nabízí nějakých 70 úrovní, které jsou však pospojované všelijak. Když se vám nedaří, můžete se vydat jinou cestou. Navíc na hráče čeká řada dodatečných výzev a skrytých ornamentů, které mohou složit. To vše v devíti různých místnostech a s parádní hudbou. Při ceně tři dolary je to hodně zábavy za málo peněz. Tedy za předpokladu, že takové oddechové zábavě holdujete. Shadowmatic je k dispozici na iOS.

Aplikaci Shadowmatic můžete stahovat zde!

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 8 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 9 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail