Výherce vánoc? Apple má poloviční podíl mezi mobilními dárky

Výherce vánoc? Apple má poloviční podíl mezi mobilními dárky

31. 12. 2014

Spousta z vás našla pod stromečkem mobilní telefon. A je dost velká pravděpodobnost, že to byl iPhone. Alespoň průzkum nově aktivovaných mobilních zařízení během vánoc, který provedl server Flurry. Ten tvrdí, že 51 procent telefonů, phabletů a tabletů mělo na sobě logo s nakousnutým jablkem. Hned za ním byl pak Samsung se 17,7 procenty a Nokia s 5,8 procenty.Graf ukazuje zastoupení jednotlivých značek v rámci mobilních zařízení, která byla aktivována v týdnu od 19. do 25. prosince.

Vánoce tak potvrdily, že jsou nové telefony od Apple úspěch a že je o ně značný zájem. A to i přes jejich velikost. Průzkumy totiž dále naznačují, že roste popularita větších telefonů, jejichž úhlopříčka se pohybuje kolem 6 palců – tzv. phabletů. Z grafů jasně vypadá, že neroste jenom počet aktivovaných mobilních zařízení, ale i podíl, jaký na něm phablety mají.

Pokud jde o populární značky jako je Huawei nebo Xiaomi, server Flurry upozorňuje na fakt, že tam vánoční svátky probíhají jinak, pokud tedy vůbec. Proto tamní značky nešly tolik na odbyt a nákupům dominoval právě Apple. Celkově nejpopulárnějším mobilním telefonem byl iPhone 6, větší iPhone 6 Plus pak skončil na pátém místě žebříčku.Poměr jednotlivých mobilních zařízení a jeho vývoj během posledních tří let.

A jak na tom byly aplikace? Inu, statistiky jsou dostupné pouze ze Severní Ameriky, ale dá se předpokládat, že trend bude velmi podobný i ve zbytku světa. Největší zájem tak byl o mobilní hry a komunikační aplikace. Každý si chce prostě o vánocích odpočinout s nějakou dobrou hříčkou, případně se spojit s příbuznými.

Zdroj: Flurry.com

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 3 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 4 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail