Chytré žárovky změní svojí barvu podle dění v novém seriálu 12 opic

Chytré žárovky změní svojí barvu podle dění v novém seriálu 12 opic

30. 12. 2014

Pořád opakujeme, že mobilní telefon už není jenom o volání. Stává se vaším pomocníkem a to na každém kroku, který uděláte. A stále se objevují využití mobilu, která nás ještě nenapadla. Tak například vám bude ovládat žárovky podle toho, co se zrovna děje v televizi.

Přesněji, americký televizní kanál SyFy propojí telefon, žárovky a televizi, aby vylepšil pocit ze sledování své nové show 12 opic. Během sledování seriálu tak budou žárovky reagovat na to, co se v televizi děje – budou měnit svojí barvu i intenzitu a vylepší tak celkový zážitek.

Samozřejmě, má to svá „ale“. Hlavně musíte mít chytré žárovky Philips Hue, které jsou schopné vytvářet pestrou paletu barev a navíc se dají ovládat mobilem. No a pak potřebujete ten mobil, který bude mít nainstalovanou aplikaci od televizního kanálu SyFy.Film Sharknado doplněný žárovkami Philips Hue.

Mobilní aplikace pozná, že zrovna koukáte na 12 opic a na základě zvuku dá příkaz žárovkám, aby změnily barvu. Americká kabelová televize SyFy už něco podobného udělala při promítání šílenosti Sharknado 2. Jejich verze 12 opic si odbude televizní premiéru 16. ledna.

Výše popsaný zážitek si však užijí v podstatě jenom Američané, ale i u nás jste se mohli setkat s podobnými vychytávkami. Na podobném principu fungovala například vánoční reklama T-Mobile s Vánočním závodem. Více jsme se podobnému využití aplikací věnovali v tomto díle našeho pořadu.

Na konec ještě připomeneme, že 12 opic je kultovní science-fiction Terryho Gilliama o cestování  v čase. V budoucnosti je lidstvo téměř vyhubeno nebezpečným virem. Hlavní hrdina v podání Bruce Willise tak musí cestovat časem zpátky, aby našel zdroj nákazy a pomohl tak zachránit lidstvo. Nový seriál bude jeho remakem.

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 14 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 15 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail