Překladač od Googlu bude o krok blíž budoucnosti jako ze Star Treku

Překladač od Googlu bude o krok blíž budoucnosti jako ze Star Treku

8. 12. 2014

Google koupil aplikaci Word Lens, která dokázala v reálném čase rozpoznat text a přeložit jej přímo před vašima očima. Ačkoliv jste se tedy koukali na ceduli se španělským nápisem, na displeji telefonu jste viděli tu samou ceduli, ale anglicky. Právě tyhle funkce se Google pokusí využít i ve své vlastní aplikaci Překladač Google. Ta sice umí překládat texty na základě fotek, nicméně není to tak jednoduché jako v případě Word Lens.

Další novinkou ohledně Překladače je pak zlepšení rozpoznávání hlasu a jeho překládání. Celý proces by měl být rychlejší. To znamená, že si v pohodě promluvíte s někým, jehož jazyku vlastně vůbec nerozumíte. Překladač totiž sám rozpozná řeč, jakou dotyčný mluví, a ten pak přeloží do vašeho jazyka. Vaše odpověď pak bude zase přeložena zpátky a v podstatě můžete vést konverzaci, aniž byste si rozuměli. Jen se musíte vyhnout složitějším větným konstrukcím.

Word Lens i Překladač Google jsou již nyní k dispozici. Kdy bude ale k dostání aktualizace, která Překladač posunu blíž zařízením jako ze Star Treku, to zatím není jasné.

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 14 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 15 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail