Nový Desire Eye v prodeji. Vodotěsné HTC stojí těsně pod 14 tisíc

Nový Desire Eye v prodeji. Vodotěsné HTC stojí těsně pod 14 tisíc

20. 11. 2014

Společnost HTC dnes uvedla na český trh svůj nejnovější smartphone HTC Desire Eye. Novinářům jej představila společně s kamerkou Re v obchodě Alza v pražských Holešovicích. Právě Alza má na prodej telefonu měsíční exkluzivitu, pak se dostane do prodeje i všude jinde. Cena telefonu byla stanovena na 13 990 Kč, tedy méně, než kolik při svém startu stála vlajková loď One M8.

Desire Eye jako takový se snaží překlenout mezeru mezi dostupnější řadou Desire a vlajkovou One. V barevném těle složeném ze dvou plastů se skrývá telefon výkonný stejně jako HTC One. Eye je však ještě o něco větší a na první pohled zaujme předním fotoaparátem. Na přední straně telefonu je totiž stejný fotoaparát jako na té zadní. Oba dva mají 13 megapixelů a přisvětlovací diody.

HTC tak jasně cílí na uživatele, kteří pravidelně fotí selfie, ať jsou kdekoliv. Nicméně, nemusí se fotit sami, do záběru se vejde lidí více. A klidně se mohou fotit třeba pod vodou – Desire Eye je totiž vůbec prvním telefonem od tchajwanského výrobce, který je vodě a prachu odolný. Fotoaparát pak využívá celá řada nových aplikací, které se skrývají pod názvem Eye Experience.

Telefon tak může posloužit na konferenční hovory případně dokáže točit video předním i zadní kamerou najednou. Nechybí ani možnost odstranění drobných nedostatků pleti v reálném čase, spínání spouště hlasem či detekcí úsměvu, případně zabaví ještě morphing obličeje, kdy můžete spojit dvě tváře do jedné. Ostatně, o Eye Experience jako takové jsme se rozepsali již dříve.

V rámci představení telefonu byla na místě k vidění i speciální kamerka Re. HTC s ní chce vyrazit do boje proti populárnímu GoPro. Hlavní zbraní kamerky je přitom její zvláštní tvar připomínající periskop. Kamerka se tak dá jednoduše přidělat na helmu nebo třeba batoh. Fotky a video můžete vidět rovnou na svém telefonu. Záznam přitom vydrží natáčet dvě hodiny.

Kromě klasického režimu je k dispozici i slow motion. Re kamera bude v prodeji až začátkem příštího roku a její cena na českém trhu zatím není známa.

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Včera

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Včera

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail