Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

5. 11. 2014

Aktualizováno: Monzo již dorazilo i na Android. Stahujte z Google Play!

Když jsme byli před týdnem natáčet v brněnských kancelářích studia Madfinger Games, samozřejmě jsme se bavili o jejich velehitu Dead Trigger. Do rukou se nám ale dostala i testovací verze jejich novinky – modelářské aplikace Monzo. Ačkoliv musíme přiznat, že při jejím oznámení jsme byli trochu skeptičtí, výsledek nás mile překvapil. Monzo je od středečního večera venku a pokud máte zařízení s iOS, můžete sami zjistit, jak na tom s virtuálním modelařením jste. Verze pro Android bude následovat záhy.

A o co v Monzu jde? Je to modelařina se vším všudy. Ve virtuálním obchodě si koupíte virtuální krabici s modelem a virtuálním návodem a jednotlivé virtuální součástky dávate postupně dohromady. Výsledný model pak můžete namalovat a postavit si jej na stůl nebo do obývacího pokoje – v rámci aplikace je režim rozšířené reality, kdy virtuální model umístíte do skutečného prostoru. A fotku pak můžete poslat třeba přátelům. Nabídka modelů je hodně pestrá. A to jak tématicky, tak i složitostí.
 


V herním obchodě najdete již nyní spoustu modelů. Liší se cenou i složitostí.

K dispozici jsou auta, motorky, letadla, zbraně, historické stroje nebo dinosauři. Složitost se pak odvýjí od počtu součástek, z nichž se daný model skládá. A některé dokážou slušně potrápit vaší trpělivost. V našem případě to byl model Tyranosaura Rexe, jemuž se musí do tlamy umístit na 40 zubů... Samotné sestavování modelů je poměrně jednoduché – nalistujete návod, zvýrazní se vám aktuální součástky a ty přetahujete na aplikací určená místa. I přes tuhle jednoduchost se ale pocit zadostiučinění dostaví poměrně rychle.

A pokud se tak nestane během „lepení“, určitě to přijde při malování. Nabarvit totiž můžete každou menší součástku. V případě sportovního kabrioletu tak mluvíme třeba o řadící páce, rukojetích na dveřích apod. Je toho doopravdy hodně a stejně pestrá je i nabídka barviček. A to stále není všechno. Při pohledu na svůj model totiž můžete vybrané součástky aktivovat poklepáním. Kola u auta se roztočí, dveře se otevřou, kapota se odklopí... Jen si to zkuste sami, aplikace je zdarma a stejně tak jeden ukázkový model.

Monzo stahujte zde!

Čtěte také

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Herní mobil Nubia Red Magic je chlazený vzduchem

Vychytávka Včera

Po Razeru a Xiaomi představila svůj herní telefon také čínská Nubia. Pro koho je určen poznáte na první pohled. Výstřední, agresivní...

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

God of War vyšel i na mobilu, ale nejedná se o hru

Aplikace 18. 4. 2018

Za pár dní putuje do obchodů nejnovější díl série God of War a už teď je jasné, že to bude hit. Aspoň tedy recenzenti nešetří...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail