Angry Birds Transformers již bojují o záchranu planety na iOS i Androidu

Angry Birds Transformers již bojují o záchranu planety na iOS i Androidu

17. 10. 2014

Ze hry sálá atmosféra seriálů z 80. let.

Ve středu Rovio pomalu vypustilo do světa nejnovější hru značky Angry Birds. V návaznosti na úspěch Angry Birds Star Wars se tak rozzlobení ptáci spojili s další silnou značkou – Transformers. Na planetu Angry Birds přistáli zlí Eggboti, kteří místní obyvatele proměňují na poslušné roboty. Naštěstí se sem dostala i transformeří technologie, která ptáky i prasata proměnila na Autoboty a Decepticony. Dvě znesvářené strany se tak musí spojit, aby zabránili své zkáze.

Angry Birds Transformers je další žánrovou odbočkou. Opět nedojde na střílení ptáků z praku, ale po pokusu o závody a tahové RPG je tady jednoduchá 2D běhačka. Váš hrdina prostě běží do strany a střílí po všem, co mu ukážete. Případně se změní v auto a rychle překoná překážky, které by mu jinak zatarasily cestu. Veškeré snažení se tady zaměřuje jen na přesné trefování slabých konstrukcí či krabic s trhavinou. Vše se děje ale rychle a hra nemá šanci začít nudit.Běžíte a střílíte automaticky. Sami jenom tapete na displej, co se má zničit.

Navíc se na Angry Birds krásně kouká. Design transformerů je parádní a stejně na tom jsou obří výbuchy. Oku lahodí i řada efektů. Když padající sloup zarazí vašeho robota do země, zachvěje se celá obrazovka. Po několika úrovních však vykouknou miktrotransakce. Roboty musíte vylepšovat a to stojí zlaťáky i čas, kdy je nemůžete používat. Ledaže byste zaplatili speciální měnou… Bez upgradů obtížnost stoupne. Na pomoc si ale můžete pozvat dalšího kamaráda - tuhle funkci však ještě nemáme vyzkoušenou.

O Transformers filmech si můžeme myslet cokoliv, ale vydělávají miliardy dolarů. V tomhle ohledu je ale trochu zvláštní rozhodnutí Rovia, které na mobily nepřináší aktuální Transformery, ale ty z 80. let. Již intro vypadá jako epizoda seriálu, na který jsme před dvaceti lety koukali na satelititních kanálech. Velký důraz je pak kladený i na řadu osmdesátkových efektů a hlavně upravený soundtrack. Mladých hráčům to nic neřekne, ale pokud se k tomu dostane někdo kolem třicítky, možná uroní i tu slzičku…Postupně zachraňuje nové části ostrova i nové roboty.

Roviu se pořád nedaří udělat jednoduchou hru, která by stále byla výzvou, jako tomu bylo u originální Angry Birds. Navíc hru zbytečně komplikují dalšími věcmi jako jsou upgrady a to jenom proto, aby našli opodstatnění pro mikrotransakce. V případě Angry Birds Transformers ale musíme uznat, že hra nabízí spoustu milých drobností a bude zajímavé sledovat, jak se chytne. Ostatně právě Rovio nedávno oznámilo, že bude propouštět - firmu opustí na 16 procent zaměstnanců.

Hra je momentálně k dispozici pro iOS a Android a to zdarma (s mikrotransakcemi).

Angry Birds Transformers stahujte zde!

Čtěte také

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Harry Potter se dočkal nové mobilní hry. Bohužel…

Hra Před 11 hodinami

Harry Potter: Hogwarts Myster – první ze dvou oficiálních mobilních her naplánovaných na tento rok právě vyšla. Trailery nás...

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Google vyměnil emoji revolveru za stříkací pistolku

Různé Před 11 hodinami

Když Apple vyměnil na svých zařízeních emoji pistole za zelenou stříkací pistolku, vysloužil si od mnoha lidí posměch anebo rovnou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail