Nová powerbanka od Applu se připojí k mobilu přes MagSafe

Nová powerbanka od Applu se připojí k mobilu přes MagSafe

Vychytávka 19. 2. 2021

Stalo se zvykem, že krátce po premiéře nové řady iPhonů uvede Apple do prodeje také přídavnou baterii pro nové telefony. Dosud měla podobu silikonového pouzdra Smart Battery Case s viditelným hrbem, který ukrýval powerbanku.

Nová přídavná baterie nebude zabudovaná v silikonovém pouzdru, powerbanka se místo toho k mobilu připne pomocí magnetického konektoru MagSafe (obrázek je pouze ilustrační). Podle zdrojů agentury Bloomberg pracuje Apple na MagSafe baterii už přes rok, uvedení na trh ale zdržují softwarové problémy. Operační systém při nabíjení hlásí, že se iPhone přehřívá.

Po fiasku s nabíječkou AirPower, která se právě kvůli problémům s přehříváním nikdy nedostala na trh, je Apple obzvlášť opatrný. Existuje prý reálná šance, že se představení nového kousku příslušenství ještě posune nebo se dokonce celý projekt zruší.

Mimochodem, spekulaci částečně potvrzuje i zmínka v kódu v nové verzi iOS. Poté, co se o ni začalo psát, ji Apple z kódu smazal.

Čtěte také

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace 5. 3. 2021

Aplikace Najít od Applu slouží nejen k lokalizaci ztraceného mobilu nebo sluchátek, ale můžete ji využít také ke sdílení vlastní...

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Různé 5. 3. 2021

Platební karta se zabudovanou čtečkou otisků prstů není žádnou novinkou, Mastercard jednu takovou představil už v roce 2017 (na fotce)....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail