WhatsApp v nové kampani ujišťuje uživatele, že jim nečte zprávy

WhatsApp v nové kampani ujišťuje uživatele, že jim nečte zprávy

Aplikace 30. 1. 2021

WhatsApp rozjel informační kampaň, jejímž účelem je zastavení exodu uživatelů. Ti začali populární chatovací aplikaci hromadně opouštět poté, co se ve WhatsAppu objevila výzva k odsouhlasení aktualizovaných podmínek užívání. Zpráva nejenže vyzněla jako výhružka (pokud chcete dál používat aplikaci, klikněte na tlačítko „souhlasím“), ale v nových ujednáních se také objevila kontroverzní věta o sdílení dat s Facebookem. Mnoho lidí si ji vyložilo tak, že WhatsApp bude s Facebookem sdílet obsah jejich konverzací, což firma posléze dementovala.

Informační kampaň byla zatím spuštěna ve Velké Británii a Spojených státech amerických. Má formu Stories (ve WhatsAppu se jim říká Status), ve kterých WhatsApp ujišťuje, že stále dbá na zabezpečení obsahu. „WhatsApp nečte ani neodposlouchává vaše konverzace, které jsou šifrované,“ stojí například v jednom statusu.

Otázkou je, zda to uživatele přesvědčí. Konkurenční apky Signal a Telegram hlásí velký příliv nových uživatelů. Druhá jmenovaná dokonce zavedla nástroj na import historie konverzací z WhatsAppu.

Čtěte také

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace 5. 3. 2021

Aplikace Najít od Applu slouží nejen k lokalizaci ztraceného mobilu nebo sluchátek, ale můžete ji využít také ke sdílení vlastní...

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Různé 5. 3. 2021

Platební karta se zabudovanou čtečkou otisků prstů není žádnou novinkou, Mastercard jednu takovou představil už v roce 2017 (na fotce)....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail