Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Aplikace 25. 1. 2021

Italský Úřad na ochranu osobních údajů zablokoval části uživatelů přístup na sociální síť TikTok. Důvodem je nedostatečné ověření věku při registraci. TikTok sice podmiňuje registraci věkovou hranicí 13 let, ovšem dětem nic nebráním v tom, aby při vyplňování registračního formuláře lhaly. Údaje nikdo neověřuje.

Podle italských zákonů musí do 14 let věku dítěte odsouhlasit registraci na sociální síti rodič nebo opatrovník, což se u TikToku neděje. A to není jediný prohřešek, kterého se čínská sociální síť dopustila. Úřadům také vadí, že profily zaregistrovaných uživatelů jsou veřejné a že TikTok nijak nemoderuje, jaký obsah se uživatelům zobrazuje v jejich feedu. Jasno prý není ani v tom, jak dlouho TikTok uchovává data a jak s nimi nakládá.  
Na základě uvedených prohřešků Úřad na ochranu osobních údajů zablokoval přístup do sociální sítě pro uživatele, kteří nejsou schopní doložit svůj věk. TikTok má do 15. února čas na to, aby chyby napravil.

Jistě není náhoda, že zákaz přišel jen pár dní pro tragickém smrti tragické smrti desetileté dívky, která se uškrtila, když plnila „blackout challenge“ na TikToku. Uživatelé sociální sítě se v rámci této nebezpečné „výzvy“ škrtí, dokud neomdlí. TikTok vyzývá uživatele, aby taková videa nahlásili.

Čtěte také

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace 5. 3. 2021

Aplikace Najít od Applu slouží nejen k lokalizaci ztraceného mobilu nebo sluchátek, ale můžete ji využít také ke sdílení vlastní...

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Různé 5. 3. 2021

Platební karta se zabudovanou čtečkou otisků prstů není žádnou novinkou, Mastercard jednu takovou představil už v roce 2017 (na fotce)....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail