Android 12 dokáže zmenšit velikost nepoužívaných aplikací

Android 12 dokáže zmenšit velikost nepoužívaných aplikací

Různé 19. 1. 2021

Zatímco mnoho majitelů telefonů s Androidem stále čeká na aktualizaci s 11. verzí operačního systému, na internetu už se objevují informace o funkcích Androidu 12. Redaktoři webu XDA Developers si prohlíželi aktuální změny v kódu Android Open Source Projectu a narazili na zmínku o funkci jménem hibernace.

Popis nejde moc do hloubky, ale mělo by se jednat o metodu pro redukci velikosti nepoužívaných aplikací v úložišti telefonu. Systém se zaměří na aplikace, které jste dlouho nepoužili, a „uloží je k zimnímu spánku“.

V dokumentaci se píše o dvou úrovních hibernace. První představuje smazání cache a druhá redukci velikosti na souborech aplikace samotné. Není ovšem jasné, jak toho systém docílí. Android 12 by mohl nepoužívané apky nějak zkomprimovat nebo rovnou smazat (a pak automaticky nainstalovat, pokud se rozhodnete pro spuštění).

Otazník také visí nad spouštěčem hibernace. Nevíme, zda půjde o proces manuální nebo automatický. Snad se brzy dozvíme víc, abychom nemuseli spekulovat.

Čtěte také

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace Najít vás upozorní, že jste sledováni

Aplikace 5. 3. 2021

Aplikace Najít od Applu slouží nejen k lokalizaci ztraceného mobilu nebo sluchátek, ale můžete ji využít také ke sdílení vlastní...

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Samsung a Mastercard vyvíjejí platební kartu se čtečkou otisků

Různé 5. 3. 2021

Platební karta se zabudovanou čtečkou otisků prstů není žádnou novinkou, Mastercard jednu takovou představil už v roce 2017 (na fotce)....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail