Auta značky Apple bychom se mohli dočkat už v roce 2024

Auta značky Apple bychom se mohli dočkat už v roce 2024

Různé 21. 12. 2020

O tom, že Apple koketuje s myšlenkou výroby vlastního vozu na elektrický pohon, se mluví už roky. Zprávy přicházejí většinou od menších nebo exotických webů, a jejich pravdivost se tak dá jen těžko ověřit.

Tentokrát ovšem o plánech Applu o vstupu do automobilového průmyslu informuje Reuters. Podle zdrojů tiskové agentury by sériová výroba auta značky Apple mohla začít už v roce 2024. Projekt interně přezdívaný Titan odstartoval již v roce 2014, ale zpočátku se potýkal s problémy. Vše se změnilo s nástupem bývalého inženýra Tesly Douga Fielda do Applu v roce 2018, kdy došlo k reorganizaci týmu a plánů.

Cílem je komerční osobní automobil na elektrický pohon, jehož největší předností má být právě revoluční baterie. Apple zvolil pro svůj vůz lithium-železo-fosfátový akumulátor, který je mnohem levnější na výrobu, a navíc se nepřehřívá. Netradiční je také forma. Namísto velkého množství drobných článků tvoří baterie Applu velké bloky, takže dochází k lepšímu využití prostoru.

Otazník visí nad tím, kdo auto vyrobí. Je nepravděpodobné, že by si Apple stavěl vlastní výrobní linku. Místo toho zřejmě uzavře partnerství s nějakou automobilkou. Stále je tu také šance, že žádné auto s vykousnutým jablkem nebude a místo toho bude Apple dodávat svá řešení (software, AI, senzory) etablovaným automobilkám.

O tom, jak by Apple auto mohlo vypadat, se Reuters moc nezmiňuje. Auto by prý mělo být opatřeno LiDAR senzory, které budou vytvářet 3D model prostředí. Ani v tomto případě není jasné, zda Apple vytvoří vlastní senzory (má spoustu zkušeností z výroby mobilů) nebo zvolí externího dodavatele.

Čtěte také

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Aplikace Před 8 hodinami

Italský Úřad na ochranu osobních údajů zablokoval části uživatelů přístup na sociální síť TikTok. Důvodem je nedostatečné...

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

Různé Před 8 hodinami

Majitele konzolí Xbox One (S/X) a Series S/X si konečně mohou přehrávat videa na YouTube s vysokým dynamickým rozsahem. Podmínkou je, že...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail