Carl Zeiss představil brýle pro virtuální realitu s cenou 100 dolarů

Carl Zeiss představil brýle pro virtuální realitu s cenou 100 dolarů

13. 10. 2014

Začátkem září představil Samsung speciální brýle Galaxy Gear VR, do kterých se zasune chytrý telefon Galaxy Note 4 a jeho majitelé se mohou oddávat virtuální realitě. Na veletrhu IFA, v rámci kterého k odhalení došlo, byla k vyzkoušení řada her i aplikací a my se nemůžeme dočkat, až se virtuální realita stane standardem. Bohužel, v pojetí Samsungu si musíte koupit speciální brýle a nejnovější model Note 4, díky čemuž se cena za obě zařízení vyšplhá hodně přes 20 tisíc korun.

Zajímáte se o virtuální realitu? Tak čtěte:
Pohled do kabiny obřího robota i létání. Zkusili jsme Gear VR!
Postavte si vlastní brýle pro virtuální realitu podle Google
Brýle s místem pro mobil. Virtuální realita podle Samsungu


Není však důvod smutnit, výrobce fotografické optiky Carl Zeiss představil svoje vlastní brýle, které nesou název VR One. Oproti Gear VR pak mají hned několik výhod. Tou největší je bezpochy fakt, že se počítá s tím, že brýle půjde využít s celou plejádou mobilních telefonů. Momentálně jsou však k dispozici jenom kusy, které podporují iPhone 6 a Samsung Galaxy S5. Kompatibilní telefony tedy musí mít úhlopříčku mezi 4,7 a 5,2 palce. Nic většího už do nich nenacpete.

Virtuální realitě jsme se také věnovali v TV pořadu. Podívejte se!


Další zajímavostí VR One je i sympatická cena – počítá se s tím, že brýle budou stát 100 dolarů, tedy 2 tisíce korun. Samozřejmě, pro nadšence jsou k dispozici ještě levnější řešení (Google Carboard vás vyjde na 10-20 dolarů), ale cena za VR One od Carl Zeiss se i tak zdá vice než rozumná.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail