Google Stadia konečně v Česku. Základní verze je zdarma

Google Stadia konečně v Česku. Základní verze je zdarma

Hra 8. 12. 2020

Streamovací herní platforma od Googlu konečně dorazila do Česka a na Slovensko! Google Stadia streamuje PC hry na mobil, tablet, na počítače (klidně i nevýkonné kancelářské notebooky) a na některé chytré televize. Jedinou podmínkou je dostatečná rychlost a stabilita připojení a vlastnictví gamepadu, i když na mobilu můžete hrát přes dotykové ovládání.

Základní verze je zdarma, ovšem jste limitováni fullHD rozlišením a hry si musíte kupovat. V některých případech jsou bohužel dost dražší než krabicové verze z českých obchodů. Třeba Watch Dogs: Legion stojí skoro 2 tisíce a Star Wars Jedi: Fallen Order dokonce 1 799 Kč (krabicovku lze koupit za necelých 500 Kč).

Placená Stadia Pro nabízí nejen lepší kvalitu (4K obraz s HDR, 5.1 zvuk), ale také plejádu her zdarma. Katalog je zatím poměrně chudý, zmínku si zaslouží Hitman 2, Sniper Elite 4 nebo Gylt, která byla vytvořena exkluzivně pro Stadii. Cena je stanovena na 259 Kč za měsíc, přičemž prvních 30 dní máte zdarma. Zmínku si zaslouží také sleva 200 Kč na nákup nové hry.  

A jak je to s kvalitou? Otestovali jsme pár her na PC i na mobilu a první dojmy jsou docela dobré. Hráli jsme na Wi-Fi 2,4 GHz (rychlost kolem 30 Mbit) a i když jsme narazili na pár lagů, obrazových artefaktů a dalších neduhů streamovacích služeb, jak střílečka, tak i závody se daly celkem obstojně hrát. Služby GeForce Now a xCloud měly při stejných podmínkách mnohem závažnější problémy.

Zdá se, že technologii má Google zvládnutou, nabídka her je ovšem slabá. Plnohodnotný test a srovnání s dalšími službami vám přineseme v časopisu Applikace.

Službu Google Stadia si můžete aktivovat zde.
Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Na Android i iOS.

Čtěte také

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Děti nemají na TikToku co dělat. Italské úřady daly provozovateli sociální sítě ultimátum

Aplikace Před 6 hodinami

Italský Úřad na ochranu osobních údajů zablokoval části uživatelů přístup na sociální síť TikTok. Důvodem je nedostatečné...

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

YouTube konečně podporuje HDR video na konzolích Xbox

Různé Před 6 hodinami

Majitele konzolí Xbox One (S/X) a Series S/X si konečně mohou přehrávat videa na YouTube s vysokým dynamickým rozsahem. Podmínkou je, že...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail