Oppo ukázalo mobil s rolovacím displejem. Zvětšuje se podle zobrazovaného obsahu

Oppo ukázalo mobil s rolovacím displejem. Zvětšuje se podle zobrazovaného obsahu

Vychytávka 18. 11. 2020

V našich končinách mobily značky Oppo nejsou zrovna běžné, ale v domovské Číně jde o jednoho z největších výrobců mobilů. V roce 2019 firmě patřilo 19 % čínského trhu s mobily.

Zbytek světa zná Oppo především díky odvážným konceptům a bláznivým experimentům. Patří mezi ně i novinka značky v podobě konceptu mobilu s rolovacím displejem. Oppo X 2021 dokáže zvětšit displej, aniž byste museli mobil nějak rozkládat apod.Úhlopříčka displeje se může zvětšit ze základních 6,7 palce až na 7,4 palce, a to podle potřeby. ˇBud to uděláte ručně nenápadným gestem anebo nastavíte „automat“. Díky jakémusi motorizovanému svitku (Roll Motor) a softwaru se velikost displeje dokáže přizpůsobit zobrazovaném obsahu. Mobil například přizpůsobí svou velikost přehrávanému videu, abyste neměli na okrajích černé pruhy.

OLED displej je vyztužen tenkou (0,1 mm), ale velice pevnou laminátovou vrstvou Warp Track a ta je podpírána systémem kovových destiček. O tom, co chrání displej zvenčí, se výrobce bohužel nezmiňuje.Prototyp mobilu je výsledkem 122 patentů a jen na rolovací mechanismus jich bylo aplikováno hned 12. Ano, stále jde jen o prototyp, ale časem bychom se prý skutečně měli dočkat mobilu s tímto typem displeje. Bude to už příští rok, jak napovídá název konceptu? Doufejme!

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 20 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail