Honor změní majitele. Huawei má značku prodat čínskému konsorciu

Honor změní majitele. Huawei má značku prodat čínskému konsorciu

Různé 10. 11. 2020

Společnost Huawei by měla ještě tento týden oznámit prodej dceřiné společnosti Honor Terminal, která se specializuje na výrobu telefonů nižší a střední třídy. Podle agentury Reuters koupí Honor čínské konsorcium, ve kterém má významný podíl společnost Digital China (významný distributor mobilních telefonů), město Šen-čen a další čínští investoři. Honota firmy byla stanovena na 15,2 miliardy amerických dolarů (341,7 miliardy korun).

Hlavním důvodem prodeje mají být americké sankce, které omezují spolupráci a obchody čínské společnosti s americkými firmami. Kvůli embargu přichází Huawei o dodavatele důležitých součástek i softwaru.

Pokud by Honor skončil u nových majitelů, tak by se sankcím mohl vyhnout. Někteří analytici si ovšem tak jistí osudem dceřiné společnosti nejsou. Prodej prý není zárukou, že se firma ze sankcí vymaní, a navíc by Honor mohl přijít o významnou marketingovou podporu v zámoří, kterou mu poskytovala rozsáhlá distribuční síť Huawei.

Noví majitelé by podle informací Reuters chtěli do tří let vstoupit s Honorem na burzu. Management zůstává beze změn a všech více než 7000 zaměstnanců zůstává v práci.

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 21 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail