Na internetu se objevily fotky novodobé Nokie N95. Do výroby ale nepůjde

Na internetu se objevily fotky novodobé Nokie N95. Do výroby ale nepůjde

Různé 7. 11. 2020

Nokia N95 představuje chytrý mobil z éry před Androidem a prvním iPhonem. Mobil s operačním systémem Symbian vynikal skvělým foťákem s rozlišením 5 MPx, měl GPS, Wi-Fi i akcelerometr. Ve své době patřil k nejžádanějším mobilům, minimálně do té doby, než Apple představil iPhone.

Nyní vyšlo najevo, že společnost HMD Global, která v dnešní době vyrábí telefony značky Nokia, uvažovala o tom, že legendární model opráší a představí jeho novodobou reinkarnaci. Podobně jako to před časem udělala s modelem 3110.

Z plánů nakonec sešlo, zachovala se nefunkční maketa a popis funkcí. Zařízení představil youtuber, jenž si říká Mr. Mobile, ve svém videu o původní Nokii N95. Maketu a dokumenty (viz galerie níže) k nové verzi získal přímo od HMD Global.Novodobá Nokia N95 měla nabídnout vysouvací konstrukci, ale na rozdíl od původního telefonu se vysouvala do strany. Po vysunutí se objevil panel s reprákem, selfie kamerami a bleskem. Další zajímavý prvek se skrýval na zadní části. Kolem kruhu skrývajícího trojici foťáků a blesk je lemován prstencem, jenž se dá vyklopit a použít jako stojánek.

Společnost HMD Global chtěla vytvořit multimediální telefon, který supluje také jako chytrý reprák/ovládací panel k chytré domácnosti. Škoda, že projekt nedotáhla do konce. Rozhodně by šlo o originální kousek.

GALERIE

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 21 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail