Panasonic vyvinul nástroj na vyproštění AirPodů z kolejiště

Panasonic vyvinul nástroj na vyproštění AirPodů z kolejiště

Různé 7. 11. 2020

Předměty spadlé do kolejiště jsou problémem, který řeší dopravní podniky po celém světě. Zaměstnanci drah mají obvykle k dispozici nástroj typu teleskopických kleští, s jejichž pomocí dokáží většinu věcí vyndat. Většinu, ale ne všechny. Bezdrátové sluchátko například dlouhými kleštěmi uchopíte jen obtížně.

V Japonsku padá do kolejí poslední dobou tolik sluchátek, že se situace stává neúnosnou. Podle společnosti JR East, která zabezpečuje železniční spojení mezi Tokiem a oblastí Tóhoku se v období od července do září řešilo 950 případů sluchátek spadlých do kolejiště.

Proto si společnost nechala u společnosti Panasonic vyrobit speciální nástroj, který dokáže bezpečně a rychle uchopit i ty nejmenší předměty. Jde v podstatě o dlouhý tyčový vysavač se speciální hlavicí, na kterou se sluchátka a další drobné věci jednoduše přichytí (viz galerie).

První testy „vysavače“, které proběhly ve stanici Ikebukuro, dopadly výborně. Vyjmutí sluchátka z kolejiště je prý mnohem rychlejší než jeho lovení kleštěmi. Můžeme tedy očekávat, že se vynález Panasonicu rychle rozšíří do všech 78 stanic na problematických trasách. A kdo ví, třeba se časem objeví i na českých železničních stanicích a v metru.  

GALERIE

Čtěte také

Snapchat zaútočil na TikTok. Za videa bude lidem platit

Snapchat zaútočil na TikTok. Za videa bude lidem platit

Aplikace Před hodinou

TikTok má novou konkurenci. Po Instagramu a jeho Reels představil svoji vlastní vizi sdílení krátkých videí také Snapchat. V aplikaci se...

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 21 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail