Výměna kamery iPhonu 12 se neobejde bez autorizovaného servisu

Výměna kamery iPhonu 12 se neobejde bez autorizovaného servisu

Vychytávka 31. 10. 2020

Když se vám rozbije mobil, tak máte obvykle dvě možnosti: odnesete ho do servisu nebo se pokusíte o opravu sami. Ne všechny součástky v mobilu se ale dají opravit nebo vyměnit. Možná si vzpomenete na tlačítko Home se čtečkou otisků na některých iPhonech, které nebylo možné vyměnit z bezpečnostních důvodů. Na displeji se po výměně objevila chybová hláška, která znemožňovala používání telefonu.

Nový iPhone 12 má podobný problém s kamerou. Tentokrát se při výměně modulu s kamerou sice neobjeví žádný error, ovšem výsledek je stejný – kamera nefunguje. Po spuštění aplikace foťáku se prostě zasekne obraz. Jako první na tuto chybu narazili lidé ze společnosti iFixit, když vyměňovali moduly s kamerou mezi dvěma iPhony 12. Že by vadná součástka? Kdepak, stejný výsledek pokusu reportovali i další internetoví experimentátoři.Vysvětlení se možná ukrývá v novém manuálu pro techniky v servisech společnosti Apple. Podle dokumentu je potřeba vyměněnou součástku autorizovat pomocí proprietární aplikace Applu, která je napojená na servery společnosti. Podobná poznámka je i u pasáže o výměně displeje.

Pokud se podezření prokáže jako pravdivé, tak Apple touto podmínkou absolutně znemožnil nejen domácí pokusy o opravu telefonu, ale také připravil o kšeft neoficiální servisy. Stále je tu ale naděje, že jde jen o chybu, kterou vyřeší některé z budoucích aktualizací systému iOS. Například modely Pro tímto neduhem netrpí.   

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 21 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 21 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail