Office pro iPad přidává podporu myši a trackpadu

Office pro iPad přidává podporu myši a trackpadu

Aplikace 27. 10. 2020

Tablety jsou pro většinu lidí hračkou nežli pracovním nástrojem, ale to by se mohlo brzy změnit. Microsoft se pustil do úprav svého kancelářského balíčku na míru iPadům.

Prvních výsledků tohoto úsilí si všimnete hned po spuštění Word, Excelu nebo Powerpointu pro iPad. Přivítá vás upravená domovská obrazovka s přehledem nově vytvořených nebo naposledy upravených dokumentů a pásem karet, které mapují důležité akce (komentáře u sdílených souborů apod.).Hlavní novinkou je ovšem nativní podpora trackpadu, což výrazně usnadňuje práci s aplikacemi. Můžete využít nejen trackpad, který je součástí Magic Keyboard, ale víceméně libovolnou myš, kterou lze připojit k iPadu. Kurzor má podobu malého kruhu a je kontextový, to znamená, že mění svou podobu a funkci podle ovládacího prvku, který aktuálně využíváte.

Tyto novinky si budete moci sami vyzkoušet v aplikacích Office během několika týdnů, Microsoft novou verzi uvolňuje postupně. V budoucnu plánuje také vylepšení kontextových nabídek, podporu pro otevření několika dokumentů v Excelu a možnost offline editaci cloudových dokumentů. 

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 20 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail