Nové iPhony překvapily magnetem a „keramickým štítem“

Nové iPhony překvapily magnetem a „keramickým štítem“

Vychytávka 13. 10. 2020

Úterní večer patřil představení nové generace iPhonů. Kdybychom měli tiskovku shrnout jednou větou, řekli bychom, že se potvrdily snad všechny spekulace, co poslední týdny kolovaly internetem.
Nové telefony s čele s iPhonem 12 mají nový design, který vychází z iPadů Pro, o 50 % výkonnější procesor A14 Bionic, podporu 5G a OLED displej (Super Retina XDR).

Zajímavými novinkami, které si nenašly cestu na internet, jsou tvrzené sklo Ceramic Shield s nanokeramickými krystaly, které je čtyřikrát odolnější proti poškození při pádu, a nový MagSafe. V tomto případě nejde vyloženě o konektor, jak jej známe z MacBooků, nýbrž o magnet na zadní straně telefonu, který nejenže usnadňuje správné umístění na bezdrátovou nabíječku, ale rovněž slouží k uchycení celé řady příslušenství včetně nových krytů, peněženky a podobně.

A jak se jednotlivé mobily od sebe liší? Rozeznáte je na první pohled, iPhone 12 (6,1palcový displej) a iPhone 12 mini (5,4palcový displej) se vyrábí v pěti barvách (bílá, černá, modrá, zelená, červená) a má hliníkové okraje. Na zadní straně jsou pak „jen“ dva objektivy: široký a ultra-široký. Zajímavostí je, že všechny režimy foťáku (včetně selfie a videa) podporují noční mód.

Dražší iPhone 12 Pro (6,1palcový displej) a iPhone 12 Pro Max (6,7palcový displej) jsou k dispozici v barevných provedeních grafit, stříbro, zlato a pacifická modř. Barvy kopírují i okraje, které jsou tentokrát ocelové. Na zadní straně najdete tentokrát kromě širokoúhlé, ultra-širokoúhlé kamery a teleobjektivu také LiDAR senzor, který se používá nejen k mapování prostoru při AR, ale také k 6krát rychlejšímu autofokusu.

Předobjednávky nových iPhonů budou zahájeny 16. října ve 14:00, tedy s výjimkou modelů mini a Pro Max, který si můžete předobjednat od 6. listopadu. České ceny jsou o fous draží, než se spekulovalo: iPhone 12 mini od 21 990 Kč, iPhone 12 od 24 990 Kč, iPhone 12 Pro od 29 990 Kč, iPhone 12 Pro Max od 33 990 Kč – v závislosti na zvoleném úložišti.

GALERIE

Čtěte také

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Poco M3 láká na velký displej a baterii s bezkonkurenční kapacitou

Různé Vychytávka Před 20 hodinami

Mobil Poco M3 se sice představí až zítra, ale už dnes je oficiální Twitter účet výrobce plný indicií, které napovídají, jaké parametry...

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Caviar „vylepšil“ iPhone 12 Pro o zlaté přesýpací hodiny

Různé Před 21 hodinami

Společnost Caviar, které se specializuje na luxusní úpravy mobilních telefonů, představila speciální verzi iPhonu 12 Pro vytvořenou ku...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail