Nové iPhony překvapily magnetem a „keramickým štítem“

Nové iPhony překvapily magnetem a „keramickým štítem“

Vychytávka 13. 10. 2020

Úterní večer patřil představení nové generace iPhonů. Kdybychom měli tiskovku shrnout jednou větou, řekli bychom, že se potvrdily snad všechny spekulace, co poslední týdny kolovaly internetem.
Nové telefony s čele s iPhonem 12 mají nový design, který vychází z iPadů Pro, o 50 % výkonnější procesor A14 Bionic, podporu 5G a OLED displej (Super Retina XDR).

Zajímavými novinkami, které si nenašly cestu na internet, jsou tvrzené sklo Ceramic Shield s nanokeramickými krystaly, které je čtyřikrát odolnější proti poškození při pádu, a nový MagSafe. V tomto případě nejde vyloženě o konektor, jak jej známe z MacBooků, nýbrž o magnet na zadní straně telefonu, který nejenže usnadňuje správné umístění na bezdrátovou nabíječku, ale rovněž slouží k uchycení celé řady příslušenství včetně nových krytů, peněženky a podobně.

A jak se jednotlivé mobily od sebe liší? Rozeznáte je na první pohled, iPhone 12 (6,1palcový displej) a iPhone 12 mini (5,4palcový displej) se vyrábí v pěti barvách (bílá, černá, modrá, zelená, červená) a má hliníkové okraje. Na zadní straně jsou pak „jen“ dva objektivy: široký a ultra-široký. Zajímavostí je, že všechny režimy foťáku (včetně selfie a videa) podporují noční mód.

Dražší iPhone 12 Pro (6,1palcový displej) a iPhone 12 Pro Max (6,7palcový displej) jsou k dispozici v barevných provedeních grafit, stříbro, zlato a pacifická modř. Barvy kopírují i okraje, které jsou tentokrát ocelové. Na zadní straně najdete tentokrát kromě širokoúhlé, ultra-širokoúhlé kamery a teleobjektivu také LiDAR senzor, který se používá nejen k mapování prostoru při AR, ale také k 6krát rychlejšímu autofokusu.

Předobjednávky nových iPhonů budou zahájeny 16. října ve 14:00, tedy s výjimkou modelů mini a Pro Max, který si můžete předobjednat od 6. listopadu. České ceny jsou o fous draží, než se spekulovalo: iPhone 12 mini od 21 990 Kč, iPhone 12 od 24 990 Kč, iPhone 12 Pro od 29 990 Kč, iPhone 12 Pro Max od 33 990 Kč – v závislosti na zvoleném úložišti.

GALERIE

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail