Microsoft spustí xCloud na iOS v příštím roce, obejde omezení Applu

Microsoft spustí xCloud na iOS v příštím roce, obejde omezení Applu

Hra 8. 10. 2020

Ačkoliv Apple aktivně blokuje spuštění streamovacích herních služeb na iOS, stále existuje naděje, že se konzolových a PC her na iPhonech a iPadech jednou dočkáme. Cestu ukázal Amazon, který hodlá hry na displeje mobilů streamovat přes webové rozhraní. Místo speciální apky si tak vystačíte pouze s prohlížečem.

Microsoft chce údajně jít stejnou cestou. „Nakonec budeme i na iOS. Na iPhone a iPadech s předplatným Game Pass,“ prohlásil prý šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer na interním mítinku, kde představil řešení v podobě streamování přes web.

Apple streamovací apky vykázal z App Store, protože prý nemá kontrolu nad obsahem. Každá hra by musela projít individuálním schvalovacím procesem a také by měla být v App Store zalistována samostatně. Streamování přes web požadavky Applu elegantně obchází.

Streamování xboxových her na iOS bychom se měli někdy během roku 2021. Ve stejném roce by měl být také xCloud k dispozici na PC s Windows 10. Řešení už nějakou dobu testují zaměstnanci společnosti.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail