V mobilních aplikacích utrácíme čím dál víc

V mobilních aplikacích utrácíme čím dál víc

Aplikace 9. 10. 2020

Peněz, ale i času. Aspoň to tvrdí statistika společnosti App Annie. Během posledního čtvrtletí, tedy v červenci, srpnu a září, prý lidé strávili s mobilem v ruce více než 180 miliard hodin, což je o čtvrtinu více než za stejné období v minulém roce. Statistika nicméně bere v potaz jen mobily s Androidem, takže souhrnné číslo bude ještě mnohem vyšší.

Nejpoužívanějšími aplikacemi jsou sociální sítě a komunikátory od Facebooku, jmenovitě samotná Facebook, WhatsApp, Messenger a Instagram. Následuje Amazon, Twitter, Netflix, Spotify a TikTok.
Útrata za aplikace stoupla meziročně o 20 %, celkem jsme do aplikací „naházeli“ 28 miliard dolarů. Stále platí, že více utrácejí majitelé iPhonů (18 miliard, nárůst o 20 %), ovšem Google zase pozoroval větší nárůst zisků (o 35 % meziročně, celkem 10 miliard dolarů).

Zajímavou odlišností je také to, že na Androidu se stahují víceméně stejně aplikace a hry (55 % vs. 45 %), zatímco na iOS mají hry jen 30% podíl ze všech stažených apek. I přesto jsou ale hry nejziskovější, na iOS jsou zodpovědné za 65 % všech utracených peněz a na Androidu dokonce za 80 %. Nejziskovější (neherní) aplikací byl za toto období TikTok.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail