Výuková hra Rabbids Coding s bláznivými králíky vychází na mobilech

Výuková hra Rabbids Coding s bláznivými králíky vychází na mobilech

Hra 11. 10. 2020

Blázniví králíci známí jako Rabbids se poprvé objevili ve hře s Raymanem. Hráči si ale je natolik oblíbili, že se posléze ušáci dočkali několika her vlastních, a dokonce hostovali v jedné tahovce se slavným italským instalatérem Mariem.Zatím poslední hrou s králíky je Rabbids Coding, která s ročním odstupem po PC vychází i na mobilech. V popisu stojí, že jde o výukovou aplikaci, která dětem vštípí základy programování. S králíky na displeji se totiž dá pohybovat jen tak, že vytvoříte sekvenci z akčních bloků. Cílem je dostat ušáky do pračky coby portálu vedoucího do dalšího levelu.

V porovnání s PC verzí je mobilní port značně zjednodušen. Zatímco v původní hře jste museli určovat i parametry akce (pohyb: dopředu, dozadu, doprava, doleva), na mobilu v podstatě jen sestavujete sekvenci ikonek reprezentujících akce (dopředu, dopředu, zmáčknout tlačítko, doprava, dopředu), což celý úkol dost zjednodušuje. Z výukové hry zbyla „jen“ hra logická.

Pokud byste se skutečně chtěli naučit základy programování hravým způsobem, stáhněte si raději Swift Playgrounds od Applu.

Rabbids Coding pro Android si stáhnete zde.
Rabbids Coding pro iOS si stáhnete zde.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail