Chytrý pás cudnosti CellMate má problém. Dá se jednoduše hacknout

Chytrý pás cudnosti CellMate má problém. Dá se jednoduše hacknout

Vychytávka 7. 10. 2020

To zvláštní zařízení na obrázku je chytrý „pás“ cudnosti pro muže CellMate. Chytrý proto, že se odemyká a zamyká pomocí aplikace v mobilním telefonu. V apce dokonce můžete nastavit časový zámek. Zařízení se pak odemkne po uplynutí stanoveného počtu minut, hodin, dní nebo dokonce měsíců.

Myšlenka je taková, že ovládání CellMate nositel někomu svěří. Ať už je to žárlivá partnerka nebo třeba domina v BDSM salonu. Dotyčná získá nad mužem absolutní kontrolu. Žádná bezpečnostní pojistka nebo třeba fyzický zámek neexistuje, takže jakmile je CellMate uzamčený, spoutaný nositel nemá jinou možnost, než se s pásem cudnosti naučit žít.

A to je problém. Tedy jeden z mnoha problémů zařízení. Bezpečnostní analytici ze společnosti Pen Test Partners (Penetration Testing and Security Services) objevili v pásu bezpečnostní díru jak hrom. Díky špatně zabezpečenému softwaru se prý ovládání CellMate může velmi jednoduše zmocnit na dálku hacker a nositele zařízení uvěznit třeba na věky.

Co dělat, pokud se něco takového skutečně stane? Nabízí se myšlenka zařízení prostě zničit, ale to není jen tak. Samotný zámek je z oceli, takže k jeho zničení potřebujete minimálně brusku. Tím si ale koledujete o úraz. Mnohem jistější je řešení bezpečnostních analytiků spočívající ve zničení motůrku uvnitř CellMate pomocí elektřiny, naštěstí stačí jen velmi malé napětí.  

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail