Trasování pacientů s koronavirem v Anglii zkomplikoval Excel

Trasování pacientů s koronavirem v Anglii zkomplikoval Excel

Různé 6. 10. 2020

Anglické noviny přinesly zprávu o bizarním problému, který výrazně zkomplikoval trasování lidí nakažených koronavirem. Ukázalo se, že do centrální databáze se nedostalo skoro 16 tisíc případů. Důvod? Nevešly se do Excelu!

Na vině je ve skutečnosti vládní agentura Public Health England, která se rozhodla, že bude výsledky z laboratoří po celé zemi zpracovávat ve formátu xls. Ukázalo se, že populární formát z roku 1987 se moc nehodí na práci s velkým množstvím dat, jelikož je omezen na 65 536 řádků. Údaje, které se do tabulek nevešly, nebyly zaneseny do centrální databáze trasovacího systému, takže lidé, kteří s nakaženými přišli do kontaktu, nebyli na tento fakt upozorněni.

Kdyby úředníci použili modernější formát xlsx, k chybě by nedošlo. Podle počítačových odborníků lze za chybu považovat už samotné využití Excelu pro tento účel. „Excel je určen pro zpracování dat v malých firmách,“ glosoval situaci profesor Jon Crowcroft z Univerzity v Cambridgi.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail