Mapy Google s lepší AR navigací. Zorientujete se podle památek a známých míst

Mapy Google s lepší AR navigací. Zorientujete se podle památek a známých míst

Aplikace 2. 10. 2020

Navigace v rozšířené realitě Live View se hodí zejména ve městech, kde může GPS přeci jen trochu zlobit. Google navíc funkci neustále vylepšuje o nové prvky. Nedávno představil například kalibraci GPS polohy pomocí AR a včera se na blogu vývojářů objevila novinka o přidání „známých míst“.

Pokud použijete Live View v některé z 25 světových metropolí (je mezi nimi i Praha), tak se vám kromě cíle a ukazatelů směru zobrazí také poloha známých míst z okolí. Může jít o památky, dobře viditelné budovy nebo třeba oblíbená náměstí.  V Paříži se zobrazí poloha Eiffelovy věže, v Římě Panteonu a v New Yorku třeba mrakodrapu Empire State Building. Uživatel má tak lepší představu o tom, kde se zrovna nachází.To je jen jedna z několika vylepšení funkce Live View. Novinkou je také využití Live View při sdílení polohy, které je aktuálně k dispozici na telefonech Pixel, ovšem brzy se rozšíří do aplikací pro všechny s telefony s podporou ARKit a ARCore.

Praktickým vylepšením je i zasazení Live View do navigací, které kombinují dopravní prostředky a chůzi. Navigaci v rozšířené realitě tak můžete využít při pěším přemístění z vlakového nádraží na metro a tak podobně.A konečně drobnou ale vítanou změnou je přesnější zobrazení virtuální ho špendlíku značícího cíl.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail