Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Vychytávka 29. 9. 2020

Několika zahraničním novinářům se už dostala do rukou konzole Xbox Series X, která má jít do prodeje 10. listopadu, a na internetu se tak začínají objevovat první dojmy z hraní.

Redaktorku technologického webu Engadget například překvapilo, jak je konzole tichá. Zejména tedy v kontrastu se stávající generací konzolí, jmenovitě s PS4 Pro. Chlazení nového Xboxu není prý prakticky slyšet.

Nutno dodat, že novinářka nedostala možnost rozjet na konzoli nějakou herní novinku, a tak využít plný potenciál konzole. K dispozici měla jen několik her ze starších generací Xboxů, které Xbox Series X nativně podporuje. V den premiéry by mělo být k dispozici přes 500 her ze všech generací Xboxů. Všechny hry automaticky dostávají podporu HDR a některé dokonce spustíte ve dvojnásobném frameratu. Výjimkou nejsou ani hry běžící při 120 FPS.

Velkým zrychlením prošlo načítání her. Díky rychlému SSD se hry načítají v průměru třikrát až čtyřikrát rychleji v porovnání s Xbox One. Mezi spuštěnými hrami lze také volně přepínat díky funkci Quick Resume. Načtení hry spuštění na pozadí trvá 5 až 10 sekund. Počet her, které můžete mít spuštěno naráz, stanoven není. Záleží na tom, kolik která hra využívá operační paměti. Redaktorka ale měla takto spuštěno až 5 her naráz, ovšem opět podotýkáme, že šlo o hry ze starších konzolí. Mimochodem, ne všechny hry funkci Quick Resume podporují.

Tolik naše shrnutí. Kompletní recenzi najdete na Engadget.

Čtěte také

Hlavní tahák Xboxu v problémech. Šéf vývoje Halo Infinite skončil

Hlavní tahák Xboxu v problémech. Šéf vývoje Halo Infinite skončil

Různé 29. 10. 2020

Nová generace konzole Xbox jde do prodeje už 10. listopadu, ale na novou generaci střílečky Halo si musíme ještě pár měsíců počkat....

Nová powerbanka od Mophie využívá MagSafe originálním způsobem

Nová powerbanka od Mophie využívá MagSafe originálním způsobem

Vychytávka 29. 10. 2020

Jsou tomu sotva dva týdny, co Apple představil novou řadu iPhonů s MagSafe a na trhu už se objevují první kousky příslušenství, které...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail