Google hodlá zpřísnit podmínky pro platby v Obchodě Play

Google hodlá zpřísnit podmínky pro platby v Obchodě Play

Různé 29. 9. 2020

Na vývojářském blogu Googlu se objevil nový příspěvek s nadpisem „Nasloucháme vývojářům a vylepšujeme Google Play“, kde se vice prezident společnosti Sameer Samat rozepisuje o plánech s Obchodem Play.

První odstavce vyznívají skutečně pro vývojáře pozitivně. „Možnost volby patří k základním principům operačního systému Android,“ píše Samat a slibuje, že s příchodem Androidu 12 v příštím roce bude snazší instalovat do mobilu aplikační obchody třetích stran. Technicky je to možné již dnes, ovšem před instalací aplikace stažené z neznámého zdroje je zapotřebí provést změnu v nastavení mobilu. Google navíc mluví o těchto aplikacích jako o bezpečnostních hrozbách. Co konkrétního to znamená, blog neupřesňuje.

Dále se blog věnuje problematice plateb v aplikacích. Tady se pravidla naopak zpřísní. Google začne vyžadovat, aby všechny aplikace, které prodávají „digitální zboží“ využívaly platební systém Googlu. Dotkne se to prý jen 3 % všech aplikací, ale spadají mezi ně i služby typu Netflix, Spotify a HBO GO, které nabízely předplatné na svých stránkách. Nyní budou muset implementovat platební systém Google Play a odvádět Googlu 30% podíl z plateb.

Zatím jako uživatelé nic řešit nemusíme. Vývojáři dostali na provedení změn čas do 30. září 2021 a jistě nebudou spěchat.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail