Obchod potvrdil vysokou cenu přídavných disků pro nový Xbox

Obchod potvrdil vysokou cenu přídavných disků pro nový Xbox

Různé 24. 9. 2020

Americký prodejce elektroniky BestBuy začal ve svém e-shopu nabízet externí disk pro Xbox Series S a X, který rozšíří kapacitu konzole o 1 TB. Bohužel se potvrdily obavy o vysoké ceně. BestBuy nabízí disk značky Seagate za 220 dolarů, což znamená, že v Evropě bude s největší pravděpodobností nasazena na 220 eur (6 tisíc korun).

Nejedná se o jen tak obyčejný disk, ale o NVMe SSD používajícím rozhraní PCI Express Gen4 x2, které vynikají vysokou přenosovou rychlostí. Pokud si myslíte, že ušetříte připojením nějakého levného externího disku nebo flashky ke konzoli, pak vás musíme zklamat. Nový Xbox dokáže nahrávat hry jen z interního úložiště nebo disku od Seagate.

Zejména majitelé konzole Xbox Series S by mohli být časem nemile překvapeni, protože levnější varianta konzole nabízí jen 512gigové úložiště, které se při dnešních velikostech her velmi rychle zaplní. Pak jim nezbyde nic jiného než mazat, anebo investovat do disku od Seagate, který stojí tři čtvrtiny toho, co zaplatili za konzoli.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail