Fortnitu neklesá popularita, vyvrací Epic obvinění ze strany Applu

Fortnitu neklesá popularita, vyvrací Epic obvinění ze strany Applu

Hra 21. 9. 2020

V rámci soudních pří o platby ve hře Fortnite vznikl 37stránkový dokument, ve kterém Applu oponuje žádosti Epicu o předběžný rozsudek, jehož cílem je navrátit hru do nabídky App Store. Apple pro to nevidí důvod a hájí se například tím, že žaloba ze strany Epicu je jen součást marketingové kampaně, která má zvýšit zájem za skomírající hru, a že Epic sleduje jen vlastní komerční cíle.

Epic zareagoval vlastním dokumentem, ve kterém se snaží argumenty Applu vyvrátit. Tvrdí například, že zájem o hru neklesal, ale naopak stoupal. Když Apple něco takového tvrdil, vycházel z dat o vyhledávanosti termínu „Fortnite“ na Googlu, která skutečně klesla, zatímco Epic dokládá počet aktivní hráčů, který v daném období stoupl o 39 %.

Epic se také ohradil proti tvrzení, že odstraněním aplikací a her od Epic Games byla posílena bezpečnost dat a ochrana soukromí uživatelů App Store. Epic tvrdí, že za celou dobu nedostal od Applu jedinou stížnost stran nedostatečného zabezpečení dat uživatelů App Store.

V dokumentu dále zaznívá argument, že Fornite musel využívat platební systém Applu, zatímco aplikace jako Uber či Amazon si mohou strhávat platby přímo z platebních karet uživatele.
Jsme zvědaví na další reakci Applu v tomto soudním ping-pongu.

Čtěte také

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Někdejší konkurent aplikace Foursquare hlásí návrat

Aplikace Včera

Pamatujete si na aplikaci Gowalla? V období zhruba před 10 lety byla považována za vážného konkurenta tehdy populární apky Foursquare....

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Skapp je hra pro PlayStation 4, co se ovládá mobilem

Hra Včera

To bude rozmlácených mobilů – první myšlenka, co nás napadla po zhlédnutí traileru ke hře Skapp. Je sice určena pro konzoli...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail