Sony odhalilo cenu  PlayStation 5! Je to levná konzole s drahými hrami

Sony odhalilo cenu PlayStation 5! Je to levná konzole s drahými hrami

Různé 17. 9. 2020

Sony konečně odhalilo cenu PlayStation 5. Konzoli s mechanikou na optická média koupíte za stejnou částku jako konkurenční Xbox Series S, tedy za 13 499 Kč. Verzi bez mechaniky Sony nacenilo na 10 790 Kč. V Americe bude prodej zahájen už 12. listopadu, u nás si ale konzoli koupíte až 19.11. Známé jsou i ceny příslušenství:

  • DualSense bezdrátový ovladač – 1 899 korun
  • PULSE 3D bezdrátová slcuhátka – 2 690 korun
  • HD kamera – 1 599 korun
  • Dálkový ovladač – 790 korun
  • DualSense nabíječka – 790 korun
Před zveřejněním ceny jsme mohli sledovat ukázky ze her, které si na PS5 budeme moci zahrát. Objevilo se i několik novinek. Jako první Sony pustila trailer ke hře Final Fantasy XVI, následovala nová upoutávka z pokračování Spider-mana a pak velké překvapení v podobě RPG ze světa Harryho Pottera s názvem Hogwarts Legacy. Další bylo video z Call of Duty: Black Ops Cold War, Resident Evl: Village, střílečky Deathloop, Devil May Cry 5: Special Edition a oznámení plošinkovky Oddworld: Soulstorm a lekačky Five Nights at Freddy‘s. Hráči se mohou těšit také na Demon’s Souls, Fortnite, který bude k dispozici hned po premiéře, a God of War: Ragnarok plánovaný na příští rok.Předplatitelé PlayStation Plus dostanou balíček her z PS4, které jsou kompatibilní s novou konzolí. Obsahuje následující: God of War, The Last of Us: Remastered, Uncharted 4: A Thief’s End, Battlefield 1, Monster Hunter World, Fallout 4, Final Fantasy XV, The Last Guardian, Ratchet and Clank, Infamous: Second Son, Days Gone, Bloodborne, Detroit: Become Human, Batman Arkham Knight, Mortal Kombat X, Persona 5, Until Dawn, Resident Evil: Biohazard.

Zklamáním je beze sporu zvýšení cen her novou generaci konzole PlayStation. Zatímco některé tituly budou stát 70 eur, u jiných byla cena stanovena na 80 eur. České obchody nabízejí hry většinou za 1 799 Kč (Resident Evil, Godfall, Sackboy) a 1 999 Kč (Call of Duty, Demon’s Souls, Riders Republic, Destruction Allstars), ale některé tituly mají i nižší cenovku, například Spider-man: Miles Morales pořídíte za 1 599 Kč a hry od Ubisoftu za 1 699 Kč.

Čtěte také

Hlavní tahák Xboxu v problémech. Šéf vývoje Halo Infinite skončil

Hlavní tahák Xboxu v problémech. Šéf vývoje Halo Infinite skončil

Různé 29. 10. 2020

Nová generace konzole Xbox jde do prodeje už 10. listopadu, ale na novou generaci střílečky Halo si musíme ještě pár měsíců počkat....

Nová powerbanka od Mophie využívá MagSafe originálním způsobem

Nová powerbanka od Mophie využívá MagSafe originálním způsobem

Vychytávka 29. 10. 2020

Jsou tomu sotva dva týdny, co Apple představil novou řadu iPhonů s MagSafe a na trhu už se objevují první kousky příslušenství, které...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail