Budoucnost selfie? Fotka z kvadkoptéry, kterou ponesete jako hodinky

Budoucnost selfie? Fotka z kvadkoptéry, kterou ponesete jako hodinky

30. 9. 2014

Představte si, že dorazíte na nějaké překrásné místo, odkud byste si chtěli odnést fotku na památku. Třeba takové selfíčko. Problém je, že z ruky na fotku nedostanete všechnu tu krásu. Nepomůže ani to, když telefon přiděláte na konec klacku. Řešením by mohla být drobná kvadkoptéra, která odletí na vzdálenost dvaceti metrů, udělá fotku a vrátí se vám zpátky. Celá by byla natolik drobná, že jí ponesete na ruce jako hodinky.
 

Takhle to zní jako nějaká futuristická vize, nicméně v rámci akce Make It Wearable je již k dispozici funkční prototyp. Kvadkoptéra prostě vzlétne z vaší ruky, udělá fotku a vrátí se k zpátky. Stále však jde o pouhý prototyp, který vypadá stejně křehce jako létající hmyz, jehož podobu může kvadkoptéra evokovat. Autoři projektu Nixie momentálně postoupili do finále soutěže, což jim přihrálo 50 tisíc dolarů a možnost konzultace se špičkami v oborech technologií a designu.

Za akcí Make It Wearable totiž stojí výrobce procesorů, společnost Intel. Další zajímavé projekty, které se točí kolem nositelné technologie, najdete na webových stránkách makeit.intel.com.

Čtěte také

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Ve hře Crypto Rider se vozíte po grafech vývoje cen kryptoměn

Hra Včera

Nejprve pomalé stoupání z nuly až na dvacet tisíc a pak rychlý sešup na sedm. Graf vývoje ceny Bitcoinu připomíná horskou dráhu a ve...

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Eminem uspořádal velkolepý AR koncert. Podívejte se!

Aplikace Včera

Kdysi se na koncertech rozsvěcovaly zapalovače, dnes z obecenstva svítí displeje a blesky mobilních telefonů. Mnozí muzikanti to vidí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail