Xbox Series S: konzole za 8 tisíc, rozšíření kapacity za dalších 6?

Xbox Series S: konzole za 8 tisíc, rozšíření kapacity za dalších 6?

Různé 10. 9. 2020

Microsoft před pár dny konečně přiznal existenci levnější verze next-gen Xboxu a krátce na to dokonce zveřejnil cenu. Xbox Series S pořídíte za 7 999 Kč. Největším rozdílem oproti Xbox Series X spočívá – jak jsme psali – v nižším výkonu, který dostačuje na hraní v 1440p, absenci mechaniky na optická média a nižší kapacitě úložiště.

Xbox Series S nabízí pouze 512 GB velké úložiště. Vzhledem k tomu, jak jsou dneska velké hry, brzy pravděpodobně narazíte na problém s nedostatkem místa. Řešením je rozšíření kapacity pomocí externího SSD. Konzole má pro tento účel dokonce na zadní straně speciální slot. Bohužel, do speciálního slotu pasují jen speciální Storage Expansion karty od společnosti Seagate. Ve skutečnosti jde o rychlé NVMe SSD s podporou PCIe 4.0, které se svými parametry vyrovnají internímu úložišti.

Cena Seagate karet ještě nebyla oficiálně oznámena, ale podle neověřených informací by se měla pohybovat kolem 220 dolarů. Částka se údajně měla objevit v systému amerického řetězce GameStop. Pokud je pravdivá, v Česku by se měla pohybovat kolem 6 tisíc korun.
 


Pokud vás napadlo, že by se kapacita dala rozšířit externím harddiskem připojeným přes USB, tak vás musíme zklamat. Hry vytvořené nebo optimalizované pro nový Xbox vyžadují ke spuštění rychlé NVMe připojení přes PCIe 4.0.

Samozřejmě jde o neověřené informace, které je nutné brát s rezervou.

Čtěte také

Android 12 dokáže zmenšit velikost nepoužívaných aplikací

Android 12 dokáže zmenšit velikost nepoužívaných aplikací

Různé Včera

Zatímco mnoho majitelů telefonů s Androidem stále čeká na aktualizaci s 11. verzí operačního systému, na internetu už se objevují...

Huawei AppGallery v novém. Redesign připomíná App Store

Huawei AppGallery v novém. Redesign připomíná App Store

Aplikace Včera

Společnost Huawei představila redesign svého obchodu s aplikacemi, který na nových telefonech této značky nahradil Google Play. Namísto...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail