Aplikace Files od Googlu přidává zabezpečení PIN kódem

Aplikace Files od Googlu přidává zabezpečení PIN kódem

Aplikace 5. 8. 2020

Máte v mobilu uložené fotky, které by neměl nikdo vidět, nebo dokonce nějaké důležité dokumenty? Pak by bylo rozumné tyto citlivé soubory skrýt. Řešení, jak toho docílit, je celá řada. Některé telefony například nabízejí tajnou plochu (Private Space v rámci EMUI u telefonů od Huawei) zabezpečenou heslem, nebo si můžete nainstalovat cloudové úložiště Dropbox či OneDrive, která nabízejí virtuální trezor na soubory. Problém je, že možnosti tajné složky jsou v bezplatné verzi aplikací obvykle velmi omezeny.

Proto oceňujeme, že podobnou funkci zavedl i bezplatný správce souborů s názvem Files od Googlu (dříve Files Go). Safe Folder, jak se složka jmenuje, zabezpečí libovolné soubory čtyřmístným PIN kódem. Soubory zde uložené neuvidíte ani v galerii, ani v (jiných) správcích souborů. Na to je potřeba myslet i kvůli tomu, že nejsou zálohovány na cloudu, takže pokud omylem aplikaci smažete, o soubory přijdete.Nová funkce byla vytvořena na míru především lidem, kteří svůj mobil sdílejí s někým dalším. Ať už jde o rodiče, kteří půjčují telefon dětem, nebo rodiny, které se musejí dělit o jeden přístroj kvůli finanční situaci. Díky zabezpečené složce můžete mít v telefonu kopii své občanky bez obav, že by děti omylem sken sdílely někde na internetu.

Aplikaci Files si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Mozilla reaguje na kritiku a přidává do mobilního Firefoxu nová rozšíření

Aplikace Před 3 hodinami

Mozilla předělala od píky mobilní Firefox a uživatelé populárního prohlížeče jí „poděkovali“ negativním hodnocením....

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Konzole Xbox Series X překvapila recenzenty svou tichostí

Vychytávka Před 7 hodinami

Několika zahraničním novinářům se už dostala do rukou konzole Xbox Series X, která má jít do prodeje 10. listopadu, a na internetu se tak...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail